Галичина.Інфо

90 бійців приїдуть на чемпіонат з історичного Середньовічного бою у Львів

90 бійців приїдуть на чемпіонат з історичного Середньовічного бою у Львів Як ми вже писали, цієї суботи, 23 лютого, львів’яни та гості міста зможуть відвідати перший відкритий Чемпіонат України з Історичного Середньовічного Бою. Участь у змаганнях візьмуть бійці і команди Києва, Харкова, Сум, Одеси, Дніпропетровська, Кіровограда, Хмельницького, Житомира та Львова. Всього зберуться понад 90 учасників, які представлятимуть 12 клубів з 9 українських міст.

Чемпіонат стане останнім етапом відбору бійців до збірної України. 8-12 травня вони боротимуться за звання чемпіонів світу на «Битві націй» у Франції. До збірної увійдуть 35 бійців. Максимальна кількість – 50. Але, як зазначають організатори, менша кількість дозволить збільшити конкуренцію, а отже – ефективність та рівень самих бійців. Зауважимо, зараз наша збірна займає друге місце у світовому рейтингу.

«Таке у Львові відбудеться вперше. Проходили різні фестивалі біля Львова, але змагань такого масштабу і спортивного характеру не було. До Львова приїдуть найкращі бійці України, які займаються вже багато років. Ми бачимось на фестивалях, спортивних подіях, але вперше в історії України відбудеться відкритий, спортивний Чемпіонат, куди запросять глядачів. Цими боями займаються в усьому світі. Зараз відбувається ряд відбіркових змагань у Франції, Німеччині, Японії, Америці. Це цікаво, технічно та історично достовірно. Цей вид спорту особливий тим, що поєднує бойову, спортивну складову та культуру епохи кожного окремого народу і нації», - розповів голова оргкомітету Чемпіонату України з Історичного Середньовічного Бою, голова ЛМГО «Чорна Галич» Ярема Іванців.

На Чемпіонаті з Історичного Середньовічного Бою у Львові можна буде побачити бійців різних військових культур та народів. Змагатимуться у двох номінаціях. Перша відкриватиме Чемпіонат – це номінація «тріатлон». У ній сходяться два бійці, які визначають, хто з них сильніший, застосовуючи чіткі (технічні) удари по противнику. У бою використовуються два види мечів: півтораручний та одноручний. У номінації 5×5 переможцем визначається ціла команда. До команди входять 8 осіб: 5 – основний склад, 3 – запасні. Завдання полягає у тому, щоб за допомогою дозволених прийомів і дій вибороти перемогу у супротивника. Перемагає та команда, яка змогла покласти команду противника на землю. Падіння бійця говорить про те, що він виведений з бою.

Кожна команда займається реконструкцією конкретного періоду та регіону. Як зазначають організатори, це надає великої різноманітності обладункам та зброї, яку вони використовують.

«Порівняти цей вид спорту з іншими складно – у кожному є щось своє. Наприклад, у цьому ти відчуваєш не тільки адреналін, якийсь кураж, а й на повну відчуваєш себе чоловіком. Все відбувається дуже швидко, нема часу на роздуми, ти маєш діяти. В інших видах спорту є суто ударна техніка за правилами, а тут ти в шоломі зі зброєю в атмосфері епохи. Це масовий, видовищний вид спорту. В інших такого нема. Наш клуб реконструює Галицько-Волинське князівство 13-го століття часів правління Данила Галицького. Більшість українських клубів реконструюють або Європу (Францію, Англію, Італію), або монголів, Іран. На наших теренах мало хто реконструює Русь. Ми намагаємося відновлювати культуру нашого регіону, популяризувати період розквіту Київської Русі. Ми хочемо максимально пропагувати нашу культуру», - розповів Фелікс Рябовол, кандидат у бійці збірної України з Історичного Середньовічного Бою.

«Ми стараємося, щоб бої були максимально наближеними до середньовічних, щоправда, з певними обмеженнями. Зброя затуплена, щоб не поранити суперника. Обладунки, шоломи, одяг, все решту можна максимально реконструювати. Також є певні обмеження у техніках бою. Можна застосовувати практично всі удари, але за винятком колючих та ударів у відкриті зони – обличчя, стопи. Ризик травматизму є, але не надто великий», - додає Ярема Іванців.

Нагадаємо, Чемпіонат України з Історичного Середньовічного Бою відбудеться у Палаці спорту «Україна» за адресою: вул. Мельника, 18. Вхід вільний.

Рекомендовано до перегляду:

» » » 90 бійців приїдуть на чемпіонат з історичного Середньовічного бою у Львів

топ

  Цей день в історії.
  1 грудня:

  1187 — помер Галицький князь Ярослав Осмомисл.

  1909 — народився композитор Кос-Анатольський Анатолій.

  1930 — народився письменник Федорів Роман Миколайович.

  1937 — народився письменник, науковець, перекладач із давньогрецької та латинської мов Андрій Содомора.

  1989 — Зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української Греко-Католицької Церкви.

  1991 — на Всеукраїнському референдумі 90,32% громадян висловилася за незалежність правонаступниці УРСР.

  2009 — у Львові запустили Львівський міський рейковий автобус.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014