Галичина.Інфо

Проект «Карти міст» ознайомить як сотні років тому виглядали міста Галичини

Проект «Карти міст» ознайомить як сотні років тому виглядали міста Галичини Центр міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів) за технічної підтримки Google Україна представляє проект “Карти міст”. Цей проект дає змогу користувачам дослідити старовинні карти та плани різних міст та дізнатися, як виглядали міста нашої країни сто, двісті або ж триста років тому.

Проект “Карти міст” стартував у 2008 році, коли завдяки сервісу Google Карти (технологія Google Maps API) опублікували перший план Львова з колекції Ігора Котлобулатова та отримано дозвіл на розміщення на сайті оцифрованих копій карт з колекцій Військового архіву (Kriegsarchiv) та Австрійської Національної Бібліотеки у м. Відні, повідомляє менеджер зі зв'язків з громадськістю Google Україна Марина Тарасова.

Завдяки співпраці з партнерськими організаціями та колекціонерами у Львові та інших містах України та Польщі опубліковано значну колекцію планів різних міст, а наприкінці 2012 року відбулося найбільше оновлення версії проекту з часу його старту.

За словами керівника проекту Сергія Терещенка, команда веб-проекту "Карти міст" поставила собі за мету зробити доступними в Інтернеті копії старих карт і планів міст Центрально-Східної Європи. Завдяки цьому користувачі зі всього світу отримують доступ до колекції картографічних матеріалів з приватних колекцій, архівів та бібліотек та можуть побачити, як змінилися міста регіону з плином часу.

Сьогодні на сайті проекту розміщено 16 колекцій з 107-ма старими планами, на яких зображено 26 міст, розташованих на території сучасних України та Польщі. Одним з головних досягнень проекту є зібрання найбільшої онлайн-колекції планів міста Львова. Окрім того, авторам проекту вдалося зібрати унікальні плани Галича, Івано-Франківська, Чернівців, Тернополя, Луцька та інших міст і містечок, які хронологічно охоплюють період від ХVIII до ХХ сторіччя.

Для зручності користувачів під час опрацювання об’єктів, позначених на старих картах, створюються посиланні на сучасну карту Google, що значно спрощує розуміння того, що позначено на карті.

Завдяки співпраці з дослідниками опубліковано описи до 24 планів міст Львова, Івано-Франківська, Чернівців та Трускавця завдяки яким можна детальніше дізнатися про міста, зображені на картах. Для деяких карт є доступним режим перегляду карт з фотографіями, які виконані приблизно у той самий час, що і план міста.

Команда веб-проекту «Карти міст» шукає нових партнерів задля розширення географії проекту на інші міста України у 2013 році.

Проект не є комерційним, а усі плани розміщені на сайті є власністю партнерів, які погодилися їх опублікувати.

У січні 2013 року на сайті опубліковані перші 10 нових планів із близько 100 карт різних міст з колекції картографії Відділу рукописних, стародрукованих та рідкісних книг імені Ф.П. Максименка Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені І.Франка. Незабаром на сайті з’являться плани з колекції Центрального державного історичного архіву Львова.

Автори проекту запрошують усіх охочих та зацікавлених історією свого власного міста чи будь-якого міста України особисто долучитися до проекту та допомогти у його розвитку.

Щоб дізнатися більше, відвідайте сайт проекту “Карти міст”.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Проект «Карти міст» ознайомить як сотні років тому виглядали міста Галичини

топ

  Цей день в історії.
  14 грудня:

  1989 — Роман Гнатишин призначений генерал-губернатором Канади (склав присягу 29 січня 1990).

  1884 — народився Чарнецький Миколай, єпископУГКЦ, професор Духовної семінарії у Станіславові, настоятель монастирів у Костополі й Ковелі. Проголошений мучеником і блаженним УГКЦ.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014