Галичина.Інфо

Скульптури Пінзеля можна побачити в картинній галереї з 28 березня

Скульптури Пінзеля можна побачити в картинній галереї з 28 березня 28 березня о 15.00 в залах Львівської національної галереї мистецтв відбудеться відкриття виставки "Майстер Пінзель – легенда і реальність”, яка експонуватиметься до завершення ремонтно-відновлювальних робіт приміщення музею "Львівська барокова скульптура XVIII ст. Творчість І.Г.Пінзеля”. Роботи видатного майстра вперше показують після повернення з Лувру.

Микола Потоцький, один із найзаможніших магнатів та меценатів XVIII ст., створив всі умови для розвитку та розквіту таланту Майстра Пінзеля в Галичині. На його замовлення Іоан Георг Пінзель створив шедеври скульптури у Бучачі. А далі вже були відомі унікальні ансамблі вівтарної скульптури, виконані для костелів у Городенці та Годовиці, ряд геніальних творів, які оздоблюють собор святого Юра у Львові.

Наступним "опікуном” Іоана Георга Пінзеля та його спадщини став Борис Григорович Возницький директор ЛНГМ, який відкрив та повернув із забуття вже у ХХ ст. ім'я великого Майстра, зробив все можливе для порятунку творів геніального скульптора, відкрив музей "Львівська барокова скульптура XVIII ст. Творчість І.Г.Пінзеля”, займався науковим дослідженням його спадщини, організовував його виставки в Галичині та за її межами.
Ось що писав про Пінзеля у своїх дослідженнях Б. Возницький: „Пінзель був одним з найбільш талановитих європейських скульпторів ХVІІІ століття, але одночасно одним з маловідомих. Про його життя майже нічого не знаємо. Думаю, що Пінзель є псевдонімом, справжнє прізвище нам невідоме. Ми також не знаємо звідки він з'явився. Важко відповісти точно, коли він приїхав в Галичину, що входила тоді до складу Речі Посполитої. Знайдені дуже цікаві записи в метричній книзі, які висвітлюють життя митця, і з яких стало відомо, що 13 травня 1751 року в Бучачі „вівтарний скульптор шляхетний Іоанн Георгій Пінзель одружився з вдовою Маріанною Єлизаветою Кейтовою”. Іще один запис у метричній книзі говорить про те, що вдова Єлизавета Пінзель третій раз вийшла заміж 21 жовтня 1762 року, коли скульптора вже не було серед живих. Не відомо як і чому він помер, а також де його поховали. До всього цього можна додати кілька квитанцій, що говорять про гроші, які скульптор одержав від фундаторів. І це майже все.” Це поле для легенд та наукових досліджень про Майстра Пінзеля.
Борис Возницький при виборі приміщення для музею наголошував, що Майстер Пінзель в першу чергу був вівтарним скульптором, й у просторі костелу Кларисок його твори сприйматимуться найбільш цілісно, гармонійно і велично. Тому дуже важливо, щоб твори Майстра Пінзеля якнайшвидше повернулись у відремонтований музей „Львівська барокова скульптура XVIII ст. Творчість І.Г.Пінзеля”.

Нагадаємо, виставка скульптур Пінзеля в Луврі експонувалася з 21 листопада 2012 року до 25 лютого 2013 року. У Луврі було представлено 27 творів скульптора з чотирьох музеїв України. Переважну більшість робіт, які складають основу експозиції, надано з колекції Львівської національної галереї мистецтв (15 скульптур). Також експонуються твори з Тернопільського обласного краєзнавчого музею (7 робіт), Тернопільського обласного художнього музею (2 роботи) та Музею мистецтв Прикарпаття, м. Івано-Франківськ (3 роботи).

Рекомендовано до перегляду:

» » » Скульптури Пінзеля можна побачити в картинній галереї з 28 березня

топ

  Цей день в історії.
  21 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014