Галичина.Інфо

В УГКЦ відзначили 55-річчя священства Блаженнішого Любомира (Гузара)

В УГКЦ відзначили 55-річчя священства Блаженнішого Любомира (Гузара) 30 березня виповнилося 55 років із дня ієрейського рукопокладення Блаженнішого Любомира – Верховного Архиєпископа-емерита Української Греко-Католицької Церкви. Висвятив Блаженнішого Любомира на священика 30 березня 1958 року владика Амвросій (Сенишин) і спершу він душпастирював у Стемфордській єпархії.

Упродовж цих 55 років Блаженніший Любомир виконував різноманітні служіння у Церкві: як вчитель і префект студентів у Стемфордській духовній семінарії (1958-1969), відтак як душпастир у різних спільнотах і парафіях США, у 1973-1984 роках викладав богослов’я у Папському місійному університеті «Урбаніана» в Римі та виконував важливі доручення Глави УГКЦ Патріарха Йосифа (Сліпого). У 1978 році, через рік після висвячення на єпископа, стає архимандритом монахів студитів, а в 1996 році Синод Єпископів УГКЦ призначив його Єпископом-помічником Блаженнішого Мирослава-Івана Любачівського з особливими делегованими правами; від 2001 до 2011 року Блаженніший Любомир очолював Українську Греко-Католицьку Церкву.
Вітаючи ювіляра на закінчення подячної Божественної Літургії, владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої курії, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, підкреслив, що Господь Бог «вклав у душу й руки Блаженнішого Любомира безцінний дар Христового священства, і ось уже впродовж 55 років зливає через його руки благословення і безчисленні дари на нашу Церкву і народ».

Секретар Синоду Єпископів подякував Блаженнішому Любомирові за те, що він так великодушно і повно віддає себе самого на службу Богові, Христовій Церкві та рідному народові. Ця жертва й це служіння залишається і сьогодні дуже успішним: чи то у частих зустрічах Блаженнішого з молоддю, політиками, громадськими діячами і простими людьми, чи то в друкованому слові й численних інтерв’ю, чи то в «тихому і смиренному перенесенні різних терпінь і хрестів, про які знає лише Всевишній». Владика Богдан побажав ювілярові, щоб його священство і надалі залишалося «святим і непорочним» і щоб Господь уділив Блаженнішому в доброму здоров’ї та посіщенні Святого Духа многая і благая літа. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Рекомендовано до перегляду:

» » » В УГКЦ відзначили 55-річчя священства Блаженнішого Любомира (Гузара)

топ

  Цей день в історії.
  1 грудня:

  1187 — помер Галицький князь Ярослав Осмомисл.

  1909 — народився композитор Кос-Анатольський Анатолій.

  1930 — народився письменник Федорів Роман Миколайович.

  1937 — народився письменник, науковець, перекладач із давньогрецької та латинської мов Андрій Содомора.

  1989 — Зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української Греко-Католицької Церкви.

  1991 — на Всеукраїнському референдумі 90,32% громадян висловилася за незалежність правонаступниці УРСР.

  2009 — у Львові запустили Львівський міський рейковий автобус.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014