Галичина.Інфо

Поблизу Вулецьких пагорбів постане музей на честь страчених львівських професорів

Поблизу Вулецьких пагорбів постане музей на честь страчених львівських професорів Львівська політехніка створює інформаційно-виставковий павільйон у пам’ять розстріляних нацистами львівських професорів. Своєю ухвалою виконком Львівської міської ради затвердив містобудівні умови проектування і спорудження інформаційно-виставкового павільйону, які розробив інститут «Містопроект». Ректор Львівської політехніки Юрій Бобало доручив очолити роботу зі створення меморіального комплексу проректору з навчально-виробничої роботи Володимиру Крайовському.

Страта відбулася у ніч з 3 на 4 липня 1941 року, через кілька днів після того, як німці увірвалися у Львів. Каральний загін СС отримав завдання заарештувати і стратити групу провідних львівських вчених. Чесні, неупереджені історики України і Польщі спростували домисли про те, що до цієї каральної акції була причетна Організація українських націоналістів, нібито як помста за співпрацю зі сталінським режимом після приєднання Галичини до Радянської України у вересні 1939 року.

Між тим страчені вчені були далекими від політики. Ці науковці зі світовим ім’ям ще з австрійських часів займалися природничими науками, медициною, ветеринарією, викладали ці дисципліни польським і українським студентам. Були серед них й викладачі Львівської політехніки. Тому невипадково, що саме цей навчальний заклад взяв на себе ініціативу з увічнення пам’яті про невинно убієнних нацистськими злочинцями.

Викладали у Львівській політехніці такі відомі діячі як тричі прем’єр-міністр Польщі, видатний математик Казимір Бартель, геодезист Каспер Вайгель, котрі до того ж в різні роки були ректорами цього навчального закладу.


Поблизу Вулецьких пагорбів, де відбувалася страта, нині розташовані університетські гуртожитки і парк студентів. 2011 року, коли відзначали 70-річчя від дня розстрілів, у цьому парку постав величний пам’ятник жертвам нацистського режиму під девізом «Не убий!». Його автор – польський професор Олександр Сліва. Виконання великого обсягу робіт у стислий термін, зокрема, впорядкування території парку, стало можливим завдяки плідній співпраці мерій двох міст Вроцлава і Львова, а також Львівської політехніки. Ще до відкриття пам’ятника виникла ідея: створити тут меморіальний комплекс. Музей постане невдовзі неподалік від місця страти наукової еліти Львова.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Поблизу Вулецьких пагорбів постане музей на честь страчених львівських професорів

топ

  Цей день в історії.
  7 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014