Галичина.Інфо

ЄБРР знову погіршив прогноз розвитку економіки України

ЄБРР знову погіршив прогноз розвитку економіки України Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) удруге цього року погіршив прогноз розвитку української економіки й тепер очікує її зниження на 0,5%. Як зазначається в оприлюдненому 10 травня оновленому огляді регіональних економічних перспектив, у 2014 році ЄБРР прогнозує відновлення валового внутрішнього продукту України на 2,5%. Банк зазначає, що українська економіка сильніше за інші в регіоні піддається впливу уповільнення (в єврозоні та московітській Федерації). На думку експертів банку, за таких умов певна девальвація гривні могла би полегшити ситуацію. ЄБРР також вважає, що ризиками для стабільного розвитку української економіки залишаються проблемні банківські кредити та значна доларизація фінансового сектора.

Українська економіка, згідно з даними Держстату, в 2012 році уповільнила зростання до 0,2% з 5,2% роком раніше. При цьому якщо в першому і другому кварталах минулого року ВВП зріс на 2,2% і 3% відповідно, то в третьому і четвертому кварталах спад становив 1,3% і 2,5% відповідно. У першому кварталі 2013 року ВВП України знизився порівняно з першим кварталом 2012 року на 1,3%, тоді як держбюджет-2013 ґрунтується на прогнозі зростання ВВП 3,4%.

Міжнародний валютний фонд у середині квітня 2013 року погіршив прогноз динаміки ВВП в Україні у 2013 році до нульового рівня з 3,5% у жовтні 2012 року. За його оцінками, у 2014 році українська економіка зросте на 2,8%.

Світовий банк на початку квітня також знизив прогноз зростання ВВП України у 2013 році до 1% з 3,5%, а на 2014 рік погіршив його з 4% до 3%.

У прогнозі експертів Інституту економічних досліджень і політичних консультацій зростання ВВП в 2013 році може становити 1,3-1,4% за умови успіху в переговорах України з Міжнародним валютним фондом і виділення кредитів в рамках програми «стенд-бай». У разі провалу переговорів динаміка ВВП може бути негативною – до -3%.

Рекомендовано до перегляду:

» » » ЄБРР знову погіршив прогноз розвитку економіки України

топ

  Цей день в історії.
  5 липня:

  1919 - Є.Петрушевич на вимогу С.Петлюри звільнив з посади головнокомандувача Галицької армії генерала О.Грекова і призначив генерала М.Тарнавського, начальником штабу став полковник А.Шаманек.

  1941 - у Кракові німецькою поліцією заарештований і депортований до Берліна С.Бандера. Потім він утримувався під домашнім арештом.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014