Галичина.Інфо

В УГКЦ пояснили, чому погодились на забудову біля Собору св. Юра

В УГКЦ пояснили, чому погодились на забудову біля Собору св. Юра Курія Львівської архиєпархії УГКЦ підписала з ТОВ «Розвиток нерухомості» протокол про наміри будувати на вул. Озаркевича, 4а офісний центр. У ньому для церковних потреб нададуть частину офісних приміщень. Та якщо міські чиновники визнають ділянку непридатною для забудови такого центру, в УГКЦ до цього готові.

Про це розповів економ Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Володимир Ониськів. «Будівля повинна стояти на землі, яка не належить Церкві. Територія, про яку ведеться мова, не в церковній власності, але прилегла до ділянки, на якій розташований шпиталь (лічниця ім. Андрея Шептицьткого, – ред.). Церква пішла на попередню співпрацю (з забудовником, – ред.), бо вже раніше були кроки приватизувати ділянку приватними особами, які там живуть. Це робилось без погодження з церквою. Церква би з цього нічого не мала, а товариство запропонувало церкві певний відсоток приміщень, які будуть збудовані для церковного вжитку. Це практична пропозиція», – розповів о. Володимир Ониськів.

Отець наголосив, що ділянка на вул. Озаркевича (де може бути забудова) і Святоюрська гора – різні речі: «Адже Святоюрська гора – це церква Юра і Святоюрський комплекс. Чомусь воно асоціюється, що це одне й те саме, та це різні речі… Щодо забудови, між Курією і ТОВ «Розвиток нерухомості» було підписано протокол про наміри щодо будівництва там офісного центру. Але це питання наразі в процесі обговорення, поки остаточного рішення не прийнято», – сказав він.

На запитання про те, чи є в УГКЦ інформація про захоронення, які раніше були зроблені на цій ділянці на вул. Озаркевича, о. Володимир Ониськів сказав: «Ми також знаємо, що воно там є, і ми інформували відповідні структури з цього приводу. Думаю, воно буде полагоджено належним чином: буде перезахоронення чи нічого (будівництва) там не буде. Рішення ще немає. Ніхто не знає конкретно, чи там одна людина, чи багато. Просто стоїть хрест та є інформація, що хтось там є. Це треба ґрунтовно досліджувати, перш ніж там би робились якісь наступні кроки».

На запитання, чи не викликає занепокоєння в Церкви те, що ділянка, де може з’явитись офісний комплекс, знаходиться поруч з шпиталем ім. Шептицького, о. Володимир Ониськів сказав, що у міській раді є відповідні служби – управління архітектури, охорони історичного середовища, а також у місті є санітарна служба, які мають сказати, чи можливе там будівництво взагалі.

«Якщо буде думка, що неможливо, то воно й не буде можливо. УГКЦ не має жодних категоричних думок, що воно там мусить бути чи не мусить», – наголосив отець.

Галицький районний суд Львова на початку квітня прийняв постанову, якою визнав незаконною бездіяльність Львівської міської ради щодо неприйняття рішення про погодження проекту землеустрою щодо надання в оренду ТзОВ «Розвиток нерухомості» земельної ділянки площею 0,4500 га на вул. Озаркевича, 4а в оренду терміном на 10 років (за зверненням ТзОВ). Відтак, суд зобов’язав Львівську міську раду внести на розгляд чергової сесії це питання.

Водночас у Львівській міській раді надали копію листа Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігора (Возьняка) до міського голови Львова, де Митрополит пише, що представники УГКЦ у Львові ознайомлені з проектними пропозиціями щодо будівництва ТзОВ «Розвиток нерухомості» об’єкта на вул. Озаркевича,4а і «повністю підтримують реалізацію даного проекту». Крім того, в курії просять Львівську міськраду якнайшвидше позитивно вирішити питання про виділення ділянки площею 0,45 га в оренду згаданому ТзОВ.

Рекомендовано до перегляду:

» » » В УГКЦ пояснили, чому погодились на забудову біля Собору св. Юра

топ

  Цей день в історії.
  2 грудня:

  1848 — 53-річний австрійський цісар Фердинанд I був змушений зректися престолу на користь свого 18-річного племінника Франца Йосифа I.

  1951 — народився поет-пісняр Степан Галябарда.

  1991 — незалежність України визнали першими Канада і Польща.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014