Галичина.Інфо

На львівському «Ензимі» ввели нову схему очистки стоків

На львівському «Ензимі» ввели нову схему очистки стоків ПрАТ «Компанія Ензим» вводить інноваційний проект очистки стічних вод, у результаті якого підприємство отримає біогаз, який використовуватиме для власних потреб. Нововведення має на меті покращити якість стічних вод. Адже завод утворює, очищає і скидає у міські очисні споруди 2 тис. кубометрів стічних вод.

Про це розповів 11 червня директор з гарантування якості ПрАТ «Компанія Ензим» Іван Настасяк. Він пояснив, що підприємство ввело в дію анаеробну стадію повної схеми очищення стічних вод (очистка без участі повітря за допомогою спеціальних мікроорганізмів). В її результаті завод отримуватиме біогаз, яким заміщатиме використання природного газу. Анаеробна станція запущена в травні.
«Первинні вкладення в проект – близько 5 млн євро. Однак анаеробну стадію, яку ми ввели раніше, довелося зупинити через осад кальцію. На відновлення довелося вкласти ще близько 1 млн доларів. Такі витрати пов’язані з тим, що проект інноваційний», – пояснив Іван Настасяк.
За останній рік у проект інвестували близько 8 млн грн: кошти витрачено на дослідження, обладнання тощо.
«На сьогодні всі стоки підприємства, які отримуються за добу (близько 2 тис. кубометрів, – ред.), проходять дві стадії очистки – анаеробну і аеробну, іншими методами очистити їх неможливо. Це світова практика», – сказав він.
На проектні потужності, зауважив Іван Настасяк, анаеробна станція має вийти за 4-6 місяців, тоді біогаз спалюватимуть у спеціальному котлі. Зараз його спалюють в так званій свічці.

Також він запевнив, що ЛКП «Львівводоканал» постійно проводить моніторинг стоків «Ензиму» – «щонайменше – двічі в місяць, а то й щотижня». На запитання журналістів про те, чи можна сказати, що стоки за деякими показниками бажають бути кращими, він сказав, що так: «В нас є угода з водоканалом про приймання (на міські очисні споруди, – ред.) понаднормативних стічних вод».
На запитання журналістів про те, чи матиме це нововведення вплив на ситуацію зі смородом у Львові, начальник дільниці з очищення стічних вод Микола Шустер відповів: «У місті зараз немає запаху. Та прив’язувати це до запуску анаеробної стадії не можна. Запаху не відчуваємо вже довший період, а стадія запущена менше місяця тому. Під час Євро-2012 запаху теж не було, хоча анаеробна стадія не працювала», – пояснив він.

За інформацією «Львівводоканалу» за 2012 рік, ЛМКП «Львівводоканал» отримує 600-6 200 тис. грн на місяць від усіх підприємств, які наднормово скидають стоки у міську каналізацію.

Нагадаємо, що раніше спеціальна комісія вивчала причини неприємного запаху у Львові і дійшла до висновку, що головним винуватцем є «Ензим». На самому підприємстві стверджували, що проблема неприємного запаху в місті є комплексною, заперечуючи свою пряму причетність.
Мер Львова Андрій Садовий у зв’язку з цим висловлювався за закриття заводу «Ензим».

Рекомендовано до перегляду:

» » » На львівському «Ензимі» ввели нову схему очистки стоків

топ

  Цей день в історії.
  2 грудня:

  1848 — 53-річний австрійський цісар Фердинанд I був змушений зректися престолу на користь свого 18-річного племінника Франца Йосифа I.

  1951 — народився поет-пісняр Степан Галябарда.

  1991 — незалежність України визнали першими Канада і Польща.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014