Галичина.Інфо

По слідам «Старого міста»

По слідам «Старого міста» Фестиваль відбувся. Фестиваль відбувся драйвово і просто мусить мати своє продовження в наступному році, бо як не крути – Stare Misto зібрало під свої знамена окрім галичан купу люду з ближніх та дальніх теренів Батьківщини, про що красномовно свідчили переповнені потяги з Києва та Харкова. Власне це є чи не найбільш характерною ознакою фестивалю, який вже давно переріс локальний характер і є помітною подією в фестивальному календарі України.

Найуживанішими питаннями минулих вихідних у Львові були «А ти йдеш?» та «Квитки взяв?» , які лунали з кнайп, вулиць, автобусів та відчинених вікон кам’яниць. Тож організатори можуть бути спокійні – непоміченим фестиваль не залишився, розголосу та розмаху набув, і своїх шанувальників точно має.
Line up фесту заслуговує окремої уваги, з огляду на присутність у ньому як однозначних знахідок, так і відвертих прорахунків у виборі запрошених команд.

В перший день фесту організатори доручили провести ска-розкачку стадіону «Україна» Ляпису Трубецкому та Che Sudaka, з чим вказані команди і впорались без особливих зусиль. При чому білоруси виглядали на голову потужнішими та впевненішими, що може і не особливо дивно, зважаючи на приязнь української публіки до Ляпіс загалом та актуальність їх текстів для наших реалій зокрема.

Archive це та родзинка фестивалю, за яку можна і варто дякувати музичним хед-хантерам. Команда не надто відома широкому загалу, хоча і є тією класикою тріп-хопу, яку повинен та мусить знати кожен поважаючий себе меломан. До речі багато хто з відвідувачів першого дня фестивалю прийшли саме за нагодою почути наживо виступ англійців. Різка зміна тональностей з виходом на сцену Archive тільки додала колориту та відкрила друге дихання слухачам. Про IAMX, які є постійними учасниками фестивалю, вже написано в попередні роки стільки, що повторюватись не будемо, просто зазначимо – на них чекали, їх люблять (а особливо субтильні дівчатка старшого шкільного віку), ну, і звісно IAMX очікування своїх шанувальників виправдали.

А на завершення було подано гостру балканську страву на ім’я Goran Bregovic. Мало хто може дати фору «Буба-маре», яка вже давно перетворилась з циганської пісні із фільму «Чорна кішка, білий кіт» на синонім нестримного свята, в якому музика, вино, жінки і чоловіки перемішались так, що ось-ось відриються двері в нірвану. Проте цього разу Горан не особливо поспішав в цю саму нірвану, а тому весь час трохи стримував себе та глядачів від масового та неконтрольованого просвітлення.

Але, справжнім відкриття фесту можна назвати Leningrad Cowboys з їх просто таки вибуховою харизмою та вмінням заводити публіку. На Старому місці ці фінські мастодонти більше скидались не на ковбоїв, а на навіжених піонерів із нічних жахіть генсеків політбюро, зважаючи на червоні піонерські хустки, короткі шортики аля AC/DC та коки, яким би позаздрив будь-який рокабіл. Незважаючи, що їх виступ відбувався на початку другого дня фестивалю, саме вони задали настрій та драйв, підхоплений The Subways та Kaiser Chiefs. До речі, The Subways, як на наш хлопський розум, відіграли значно потужніше за хед-лайнер другого дня - Kaiser Chiefs та підтвердили свій статус концертного гурту, виступи яких тримають публіку в напрузі до останнього акорду. Одним словом, браво - The Subways є та буде безпрограшним варіантом для будь-якого фестивалю, який ставить собі за мету, щоб слухачі падали знесилені від слему, безголосі від постійних викликів команди на біс та переповнені від емоцій.

На долю Kaiser Chiefs випала почесна місія збирати вершки та час од часу підкадити нові полінця у вогнище, з чим вони напрочуд вправно впорались. Власне «кайзери» могли навіть не співати, бо весь стадіон на той час вже був настільки наелектризований, що … літературних епітетів для передачі виру емоцій у редакції немає, а називати речі своїми іменами, нам не дозволяє вроджена чемність та ЇЇ Світлість Королева. А от питання, що робили ДДТ на фестивалі у нас таки є, з огляду на їх окремішність від інших учасників та абсолютно інший музичний формат. Не маючи нічого проти Шевчука та компанії, проте поєднання ДДТ з Leningrad Cowboys, The Subways та Kaiser Chiefs виглядало, як би це сказати, - трохи дивно.

За результатами фестивалю редакція Галичини.Інфо експериментально прийшла до висновку, що старе місто – добре пиво, а Фестиваль Stare Misto - файна оказія.

Рекомендовано до перегляду:

» » » По слідам «Старого міста»

топ

  Цей день в історії.
  23 травня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014