Галичина.Інфо

Польща випередила Італію та Чехію за кількістю українських заробітчан

Польща випередила Італію та Чехію за кількістю українських заробітчан Польща в рейтингу найпопулярніших серед українських заробітчан країн зайняла друге місце після Російської Федерації. Про це йдеться в аналітичному огляді польського Центру східних досліджень (OSW, Варшава). OSW називає другу позицію Польщі найцікавішим результатом опитування, яке нещодавно презентували Національна академія наук та Державний комітет статистики України. Згідно з результатами, за останні три роки у Польщі працювали 168 тисяч громадян України, що на 50 тисяч більше, ніж у 2005-2008 роках.

"Причини збільшення популярності Польщі варто шукати у світовій економічній кризі та зменшенні кількості робочих місць в державах Євросоюзу, зокрема, на півдні Європи (де раніше працювали українські мігранти), а також у суворішій міграційній політиці, яку запровадили більшість держав ЄС", - зазначає експерт центру Марта Ярошевич.

Вона додала, що у Польщі не було подібних процесів, зауваживши, що більшість українських заробітчан в Польщі – це жінки, мешканці п'яти західних областей України.

"Польща, без сумніву, змогла сформувати імідж країни, котра дає шанси отримати роботу, та водночас доступної країни", - сказано в аналітичному огляді.

Близько 60% українців, які працюють у Польщі, мають середню освіту, 12% - вищу.

OSW назвав результати дослідження НАНУ та Держкомстату правдоподібними, зазначивши, що насправді за кордоном може працювати більше українців, ніж вказані у ньому 1,2 млн. "Дослідження, однак, спростовує поширювані українськими та західними медіа дані, а також політиками, про 3-5 млн українців, які працюють за кордоном", - зазначає експерт.

Додамо, що Міжнародна організація з міграції (МОМ) оцінює кількість трудових мігрантів з України у 2,5 млн осіб, половина з яких працює в московітській Федерації, а інша - в державах ЄС.

У 2012 році, за даними МОМ, заробітчани переслали в Україну 7,5 млрд доларів, за даними Нацбанку - 4,3 млрд доларів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Польща випередила Італію та Чехію за кількістю українських заробітчан

топ

  Цей день в історії.
  1 березня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014