Галичина.Інфо

УГКЦ та РКЦ Польщі підписали декларацію до 70-річчя Волинської трагедії

УГКЦ та РКЦ Польщі підписали декларацію до 70-річчя Волинської трагедії 28 червня Верховний архієпископ Святослав Шевчук від імені Української греко-католицької церкви та архієпископ Юзеф Міхалік від Католицької церкви в Польщі підписали спільну декларацію з нагоди 70-річчя Волинської трагедії. У документі наголошено, що «християнська оцінка злочину на Волині вимагає однозначного осудження і перепросин».
У декларації засуджено «крайній націоналізм та шовінізм», адже «атеїстичний і тоталітарний комунізм та нацизм у ХХ столітті призвели до мільйонів жертв».


«Ніщо не виправдовує взаємну ворожість, яка призводить до пролиття братньої крові… Ненависть і насильство – це завжди вияв деградації людини та народу. Натомість пробачення, братерство, співчуття, допомога і любов стають гідним і довготривалим фундаментом культури людського співжиття», – мовиться в документі.

«Вважаємо, що насилля та етнічні чистки за жодних обставин не мають права бути методом вирішення конфліктів і не можуть бути виправдані ні політичним, ні економічним, ні релігійним інтересом. Прагнемо вшанувати пам’ять невинно загиблих, попросити пробачення в Бога за вчинені злочини й закликати всіх українців і поляків, як у Польщі, в Україні, так і в цілому світі, до відваги відкрити серця та розум для взаємного пробачення і примирення», – наголошують ієрархи Церков, яких цитує прес-служба УГКЦ.

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав наголосив, що відновлює прохання про вибачення, яке 12 років тому, 27 червня 2001 року, під час богослужіння у Львові, за участі Папи Римського Іоанна Павла II зробив його попередник, кардинал Любомир Гузар. “Сьогодні в історичній варшавській церкві, в присутності найвищої польської влади й ієрархів Католицької церкви прагнемо відновити це прохання. Нехай спільно з нашою молитвою дійде до кожної польської родини, яка втратила близьких з рук моїх земляків. Нехай допоможе загоїти біль і втрати і нехай служить надією на краще сьогодні і майбутнє у відносинах між нашими народами”, - підкреслив глава УГКЦ.

Він також спрямував це прохання до українських родин, які втратили близьких з рук поляків і до родин інших національностей.

Голова Римо-католицького єпископату Польщі своєю чергою зазначив: «В ім’я правди вважаємо, що прощення і прохання про вибачення вимагає і позиція тих поляків, які чинили зло українцям та відповідали насиллям на насилля. Як Голова Єпископату Польщі прошу у братів-українців прощення».

Глава УГКЦ підкреслив, що “у прагненні надання і отримання вибачення” з греко-католиками об’єднується предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, а також Волинська рада християнських церков.

На переконання Блаженнішого, історики повинні здійснювати зусилля щодо встановлення фактів про причини трагічних подій на Волині, назвати злочини і злочинців і це повинно відбуватися з повагою до правди і без маніпуляції.

Рекомендовано до перегляду:

» » » УГКЦ та РКЦ Польщі підписали декларацію до 70-річчя Волинської трагедії

топ

  Цей день в історії.
  11 грудня:

  1882 — народився Андрій Бандера, релігійний і громадський діяч, діяч ЗУНР, капелан УГА, батько Степана Бандери.

  1889 — народився Микола Чубатий, український вчений, історик права та церкви, педагог і публіцист.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014