Галичина.Інфо

У Перемишлі вулицю назвали іменем єпископа УГКЦ

У Перемишлі вулицю назвали іменем єпископа УГКЦ У червні цього року міська рада м. Перемишля (Польща) прийняла рішення про перейменування вулиці на якій знаходяться Архикатедральний собор УГКЦ та палата перемиських владик на честь Блаженного єпископа Йосафата Коциловського.

7 липня єпископи і священики УГКЦ внесуть до Архикатедрального cобору Св. Івана Хрестителя мощі блаженного Коциловського. Також завтра відбудеться освячення відреставрованої палати греко-католицьких владик, що була збудована у 1900 році. Після літургії зачитають рішення міськради про перейменування вулиці. У заходах візьмуть участь митрополит УГКЦ у Польщі архієпископ Іван Мартиняк, ординарій Вроцлавсько-гданської єпархії єпископ Володимир Ющак, апостольський екзарх у Німеччині єпископ Петро Крик.

Єпископ Йосафат Коциловський був останнім греко-католицьким єпископом у Польщі до ліквідації УГКЦ. Відбудовував знищені під час І світової війни структури УГКЦ. Розвинув духовну грекокатолицьку семінарію у Перемишлі. Після другого арешту у 1946 р. НКВС перевезло єпископа з Перемишля у Київ. Засуджений до 10 років концтабору, де і помер 1947 р. у Чапаївці під Києвом. У 2001 р. папа Іван Павло ІІ у Львові проголосив єпископа Коциловського блаженним Католицької церкви. 31.05.2013 р. голову блаженного Йосафата перевезли зі Стрия у Перемишль.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Перемишлі вулицю назвали іменем єпископа УГКЦ

топ

  Цей день в історії.
  24 жовтня:

  1990 — законом УРСР «Про зміни і доповнення до Конституції (Основного Закону)» скасовується ст.6 про керівну роль Комуністичної партії.

  1991 — Верховна Рада проголосила без\'ядерний статус України.

  1997 — помер Петро Дужий, український письменник, з 1944 референт пропаганди УПА, почесний громадянин міста Львова.

  1999 — в Рогатині відкрито пам\'ятник землячці Роксолані, коханій дружині турецького султана Сулеймана I Пишного.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014