Галичина.Інфо

На Львівщині вшанують пам'ять загиблих у Бродівському котлі

На Львівщині вшанують пам'ять загиблих у Бродівському котлі 21 липня у Львівській області вшанують пам’ять українських вояків та військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському котлі».

Заходи розпочнуться із покладання квітів до могили вояків-дивізійників на горі Жбир в селі Ясенові Бродівського району, потім відбудеться поминальна панахида за полеглими, громадське віче та концерт.

Також і в селі Підгірці Бродівського району заплановано покладання квітів до могили полеглих у «Бродівському котлі» та поминальна панахида.

У селі Червоне Золочівського району, на військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина», відбудеться перепоховання останків військовиків, які загинули під час боїв у «Бродівському котлі», віднайдених комунальним підприємством Львівської обласної ради «Доля» та громадською організацією «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». Потім відбудеться театралізоване військово-історичне дійство «Бродівський Котел» – реконструкція (відтворення) останнього бою в Бродівському оточенні, який відбувався 22 липня 1944 року між селами Червоне (Лядське) та Ясенівці.

В селі Гологори Золочівського району перепоховуватимуть 16 вояків-дивізійників, останки яких нещодавно віднайшли на окраїні села пошуковці КП ЛОР «Доля».

Бій під Бродами ("Бродівський котел") – битва, що відбулася з 13 по 22 липня 1944 року біля міста Броди Львівської області між 13-м корпусом 4-ї танкової армії Вермахту, у склад якого входила дивізія СС «Галичина» та радянськими військами Першого українського фронту.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На Львівщині вшанують пам'ять загиблих у Бродівському котлі

топ

  Цей день в історії.
  14 грудня:

  1989 — Роман Гнатишин призначений генерал-губернатором Канади (склав присягу 29 січня 1990).

  1884 — народився Чарнецький Миколай, єпископУГКЦ, професор Духовної семінарії у Станіславові, настоятель монастирів у Костополі й Ковелі. Проголошений мучеником і блаженним УГКЦ.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014