Галичина.Інфо

Івана Павла II визнано святим

Івана Павла II визнано святим Богословська комісія Ватикану визнала Папу Римського Івана Павла II святим. Дослідники знайшли докази чотирьох чудес одного з найпопулярніших предстоятелів за всю історію католицької церкви.

Процедура беатифікації зайняла кілька років. Офіційна церемонія, найімовірніше, відбудеться у грудні. Спеціальна богословська комісія підтвердила факт чотирьох офіційно задокументованих чудес, і в п'ятницю вранці діючий Папа Римський Франциск підписав указ. День канонізації понтифіка, який стояв на чолі Римо-Католицької Церкви майже 30 років, поки не призначили.

Релігієзнавець Олексій Юдін пояснив, що Папа Римський може проголошувати святих з власної волі, проте останнім часом Предстоятелі Католицької Церкви вважають за краще проводити всю процедуру канонізації від початку і до кінця за спеціальними правилами.

"Ця процедура дуже кропітка і уїдлива, йде ретельний збір документів, працюють спеціальні люди. Раніше навіть була позиція адвоката диявола – людини, який збирав контраргументи проти канонізації. Це справжнє дослідження зі збором показань свідків. Елемент випадкової канонізації на цьому етапі зводиться до нуля", – розповів Юдін.

Спеціальна комісія студіювала інформацію про життя Папи, зокрема листування, а також особисті записи, зроблені до того, як Кароль Войтила став главою Церкви. Зібрані дані були направлені в Конгрегацію канонізації святих. Головним постулатором беатифікації Івана Павла II став польський священик Славомір Одер, а його формальним опонентом, покликаним оскаржувати твердження про здійснені понтифіком чудеса, – римський священик Джузеппе д'Алонсо.

До третьої річниці смерті Папи був повністю підготовлений так званий рositio – звіт про життя понтифіка на 2 тисячі сторінок. Одер встиг вивчити безліч документів і заслухав свідчення понад 100 свідків, які знали Івана Павла II, а також очевидців або учасників скоєних ним чудес. Втім, головною стала історія 46-річної французької черниці Марі Симон-П'єр. Вона страждала, як і сам понтифік, від хвороби Паркінсона, жінка вилікувалася в червні 2005 року, через два місяці після смерті Папи, звернувшись до нього з молитвою про допомогу.

Цей випадок вивчали медики й богослови, які прийшли до висновку, що подія не має наукового пояснення.

У 2011 році богословська комісія зарахувала Івана Павла II до лику блаженних, максимально наблизивши його, таким чином, до рангу святих. До речі, сам Іван Павло II беатифікував понад 1,3 тисячі осіб і канонізував 482 святих, тобто більше, ніж всі його попередники, разом узяті, з 1588, коли була прийнята нинішня процедура зарахування до лику блаженних і святих.

Нагадаємо, Ватиканська Конгрегація у справах святих підтвердила факт вчинення другого дива Папою Римським Іваном Павлом II вже після його беатифікації (проголошення блаженним Римсько-католицької церкви) 1 травня 2011 року.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Івана Павла II визнано святим

топ

  Цей день в історії.
  14 липня:

  1894 — у Львові відбувся перший на території Галичини і України футбольний матч — змагались команди Львова і Кракова.

  1919 - Диктатор ЗУНР Є.Петрушевич віддав наказ про перехід Галицької армії через Збруч і з\'єднання її з Армією УНР.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014