Галичина.Інфо

ЄСПЛ присудив Україні рекордний штраф

ЄСПЛ присудив Україні рекордний штраф Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі зобов'язав Україну виплатити компанії Агрокомплекс 27 млн євро компенсації збитку, завданого через упереджені рішення національних судів. Це рекордна сума, вона втричі перевищує річний бюджет України для виплати всіх компенсацій, які присуджуються ЄСПЛ.

Зокрема, напередодні ЄСПЛ оприлюднив рішення у справі Агрокомплексу проти України. Нагадаємо, що в 1991-1993 роках компанія поставила 350 тис. т нафти на Лисичанський НПЗ (у той період 67% акцій заводу контролювалося державою) для переробки, але отримала тільки невелику частину готової продукції.

Як повідомлялося, в 1998 році Вищий адміністративний суд визнав за НПЗ борг у 216 млн грн з розрахунку вартості недоотриманої продукції, але в 2001 році низка рішень судів за позовами НПЗ зменшили борг до 91 млн грн.

Примітно, що в 2011 році Страсбург вже визнав, що Агрокомплекс зіткнувся з грубим порушенням принципу верховенства права і з втручанням тодішнього президента Леоніда Кучми у винесення судового рішення. "Весь процес був відверто несправедливим - були факти, що шокують неприкритою відсутністю поваги до судової влади з боку перших осіб держави", - заявляла раніше в інтерв'ю Ъ суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдковська.

Варто наголосити, що тоді Страсбург не визначив суму збитку, давши сторонам шанс досягти мирової угоди, але цього не сталося. Проте вчора ЄСПЛ поставив крапку в 20-річній тяганині. За рішенням суду Україна повинна відшкодувати Агрокомплексу 27 млн ​​євро збитку і 30 тис. євро судових витрат.

Газета пише, що таке рішення - безпрецедентне для Києва і одне з рекордних для Страсбурга. Найбільша компенсація в історії ЄСПЛ склала 30 млн євро і була виплачена Грецією на користь двох НПЗ. "Це фантастична сума для ЄСПЛ. Таких великих виплат у справах проти України ніколи не фігурувало", - заявила адвокат Валентина Теличенко, яка спеціалізується на супроводженні справ у Страсбурзі.

КоммерсантЪ-Украина пише, що рішення ще не набуло чинності і може бути оскаржене протягом трьох місяців. Шанс на скасування штрафу мізерний, адже після 2011 року вина України вважається доведеною. Тим часом сам Агрокомплекс може зажадати збільшення компенсації - спочатку компанія просила виплатити їй більш як 560 млн євро з урахуванням зростання вартості нафтопродуктів з 1993 року.

Експерти зазначають, що Україна вже зіткнулася з нестачею коштів для виплат за позовами до ЄСПЛ, а після рішення у справі Агрокомплексу проблема може стати набагато серйознішою. У держбюджеті на 2013 рік передбачено лише 8 млн євро (85 млн грн) на виплату за всіма позовами, програними України.

Рекомендовано до перегляду:

» » » ЄСПЛ присудив Україні рекордний штраф

топ

  Цей день в історії.
  5 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014