Галичина.Інфо

У Львові у вересні пройде науковий пікнік

У Львові у вересні пройде науковий пікнік 14 вересня у Львові стартує проект «Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні». Як розповідають організатори, під час заходів пояснюватимуть природу речей, робитимуть експерименти з підручних засобів та будуть доводити, що наука – цікава та видовищна.

«Науковий пікнік у Львові буде відбуватись вперше. Сам проект з Варшави і його мета – популяризувати науку, показати її простою, зрозумілою, скажімо, донести науку в маси. Щоб батьки могли навчати дітей і при цьому, використовуючи будь-які підручні матеріали, показувати їм цікаві експерименти», – розповів Михайло Думанський, голова ГО CREART (Львів).

У Польщі наукові пікніки проходять щорічно вже протягом вісімнадцяти років. Організатори з Варшави розповідають, що на них приходять тисячі людей цілими родинами. «Починалось все дуже скромно, всього кілька наметів, а цього року на польському науковому пікніку вже було понад 100 тис. людей і ми його проводили на Національному стадіоні Варшави. Тепер ми хочемо змінити формат комерційного пікніка на щось більш сімейне. Запрошуємо приходити усією родиною», – каже Аня Возняк, координатор наукових пікніків із Центру культурних ініціатив (Варшава).

Усі охочі можуть запропонувати свої ідеї дослідів організаторам пікніків, а відібрані експерименти учасники конкурсу продемонструють глядачам в рамках одного або кількох пікніків. Організатори забезпечують учасників необхідними для їхньої презентації матеріалами. Обмежень для учасників немає, запрошують молодих науковців, вже досвідчений викладачів і навіть студентів і школярів.

«Цього року ми виграли грант фонду на проведення заходу, тому можемо закупити реактиви чи необхідні матеріали для експериментів, нам головне, щоб були охочі показувати ці досліди, подали заявки і ми знали, що буде потрібно», – додав Михайло Думанський.

«Я сама працюю з дітьми, пояснюю їм, як діють ті чи інші реакції в природі, що таке атмосфера чи смак. Дітям значно легше дається навчання, якщо воно цікаве та видовищне. Тому такий пікнік став би корисним і для спеціалістів, вчителів. На основі експериментів можна проводити цілі уроки чи позакласні заходи. З власного досвіду бачу, наскільки таке навчання ефективне», – зазначила Кароліна Прус, координатор наукових пікніків із Центру культурних ініціатив (Варшава).

Пікніки пройдуть восени цього року в п'яти містах України: Тернополі, Львові, Києві, Луганську та Харкові. У нашому місті захід відбудеться одночасно з двадцятим Форумом видавців, 14 вересня, проте організатори сподіваються – наукою цікавитимуться не менше, ніж книжками.

«Ми знали про наукові пікніки в Польщі і тому нас дуже потішило, що львівська громадська організація прийшла до нас з пропозицією провести такий же захід тут. Ще одна причина – науковий пікнік буде відбуватись в дуже насичений період. Ця ініціатива є непересічною і важливою для Львова, нам потрібно, щоб у нашому місті відбувались подібні події. Науковий пікнік провокує людину на відкриття», – розповіла Богдана Брилинська, куратор заходу в управлінні культури ЛМР.

Координаторами проекту є Центр Міжкультурних Ініціатив (Варшава) та Молодіжна організація «Стан» (Луганськ) у партнерстві з Центром Науки Коперника (Варшава), за фінансової підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи. Координатором Пікніків у Львові 14 вересня є ГО CREART. Заявки на конкурс можна подати на адресу pikniki@cim.org.pl до 2 серпня

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові у вересні пройде науковий пікнік

топ

  Цей день в історії.
  25 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014