Галичина.Інфо

Книгу про легітимність Акту відновлення Української держави презентують у Львові

Книгу про легітимність Акту відновлення Української держави презентують у Львові На Форумі видавців у Львові планують презентувати книгу Данила Яневського «Проект Україна. 30 червня 1941 р., авантюра Ярослава Стецька».

Як повідомили у видавництві «Фоліо», яке готує книгу до друку, дослідження доктора історичних наук, журналіста Данила Яневського – для тих українців, які мають бажання дізнатися, чим було проголошення Акту відновлення Української держави: звитяжним вчинком українських патріотів, інтригою німецьких спецслужб чи частиною детально продуманого плану націоналістів.

«Проаналізувавши відомі на сьогодні документальні публікації, спеціальні дослідження, архівні матеріали фондів Українського національного музею (Чикаго) та Наукового товариства імені Т. Шевченка (Нью-Йорк), автор малює альтернативну до існуючої картину створення Організації українських націоналістів, її ролі та місця в історії передвоєнної Європи, з'ясовує її чисельність, відновлює імена реальних керівників та натхненників, творців та погребенників ОУН, форми їхньої «співпраці» зі спецслужбами різних країн, джерела фінансування», – зазначено в повідомленні.

У видавництві наголошують, що в центрі документального розслідування – питання про легітимність Акту 30 червня 1941 року, обставини його народження та проголошення, політичний вплив на український національний рух за умов німецької окупації.

Акт відновлення Української держави – проголошення 30 червня 1941 року в окупованому німецькими військами Львові. Здійснений українськими національними зборами, що складалися з представників національного руху, за підтримки членів оунівських похідних груп та вояків батальйону «Нахтігаль». Збори створили уряд – українське державне правління – на чолі з Ярославом Стецьком, дещо пізніше було організовано верховний державний орган – Українську національну раду, яку очолив колишній голова уряду ЗУНР Кость Левицький.

Додамо, що у видавництві «Фоліо» виходили книжки Данила Яневського «Загублена історія втраченої держави», «Проект “Україна”, або Таємниця Михайла Грушевського», «Проект “Україна”, або Спроба Павла Скоропадського», «Проект “Україна”, або Крах Симона Петлюри», «Проект “Україна”. Жертва УПА».

Нагадаємо, ХХ Форум видавців у Львові триватиме 10-15 вересня. Почесним гостем літфесту стане Польща.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Книгу про легітимність Акту відновлення Української держави презентують у Львові

топ

  Цей день в історії.
  9 серпня:

  1842 — демаркація кордону між Канадою і США, Договір Вебстера — Ашбертона.

  1848 — на Буковині скасовано кріпацтво.

  1932 — помер Джон Чарлз Філдс, канадський математик, засновник математичної премії.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014