Галичина.Інфо

Колишнім мешканцям Гути Пеняцької передадуть монстранцію з їхнього костелу

Колишнім мешканцям Гути Пеняцької передадуть монстранцію з їхнього костелу 25 серпня греко-католицька громада села Голубиця передасть колишнім мешканцям Гути Пеняцької монстранцію з їхнього колишнього костелу, яка зникла разом із селом. За відповідних дозволів монстранцію буде перевезено до храму св. Йосипа Обручника Марії в польському місті Всхова (Любуське воєводство). З нагоди передачі реліквії цього дня в церкві Різдва Пресвятої Діви Марії села Голубиця пройде літургія греко-католицького обряду. Передання монстранції, що походить з костелу в Гуті Пеняцькій – це важлива подія в процесі польсько-українського примирення, тож ця локальна урочистість відбудеться під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Монстранція, монстрація — в Католицькій церкві різновид дароносиці, призначена для адорації – позалітургійного шанування Святих Дарів, освячених у ході Євхаристії. Також використовується в англіканстві та лютеранстві.


Костел, з якого походить монстранція, припинив своє існування разом із селом Гута Пеняцька (Брідщина). 28 лютого 1944 року близько 1000 мешканців цього села було замордовано. Саме тут у 2009 році президент Польщі покійний Лєх Качинський та третій президент України Віктор Ющенко молилися за душі жертв та примирення між поляками та українцями.

Парафіяни с. Голубиця самі зініціювали передання вцілілим з трагедії 1944 року колишнім мешканцям Гути Пеняцької, які нині проживають в Польщі, справжньої реліквії – монстранції з колишнього костелу. Ця ініціатива є наслідком діалогу та зустрічей колишніх мешканців села, а також їх нащадків згуртованих в товаристві «Гута Пеняцька», з теперішніми жителями навколишніх сіл Голубиця та Жарків, які тривають уже кілька років поспіль.

Товариство «Гута Пеняцька» разом з польським консульством у Львові з 2005 року організовує щорічні заходи з відзначення скорботних річниць, поєднані з молитвами за жертв. Беруть в них участь паломники з Польщі та України, а також представники духовенства різних конфесій. Члени товариства впорядкували територію колишнього сільського цвинтаря в Гуті Пеняцькій, розпочали також роботи з впорядкування інших місць пам’яті, зокрема польського військового кладовища в м. Броди.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Колишнім мешканцям Гути Пеняцької передадуть монстранцію з їхнього костелу

топ

  Цей день в історії.
  8 серпня:

  1833 — народився Омелян Огоновський, літературознавець, автор «Історії літератури руської».

  1834 — народився Осип-Юрій Федькович, буковинський письменник.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014