Галичина.Інфо

Ректором УКУ призначено отця-доктора Богдана Праха

Ректором УКУ призначено отця-доктора Богдана Праха Сьогодні освятили новий навчальний академічний корпус УКУ. Після Архиєрейської Божественної літургії з нагоди посвяти нового академічного корпусу та освячення наріжного каменя під будівництво університетського храму святої Софії Патріарх Святослав виголосив декрет, яким, на підставі статуту університету, іменував Преосвященного владику Бориса (Гудзяка), що служив на посаді ректора з 2002 року, президентом Українського католицького університету з усіма обов’язками та правами цього уряду. Преосвященний владико Борисе, у Господа вимолюємо всіх потрібних Вам Божих ласк для належного виконання своїх обов’язків на славу Божу, для добра української науки», – сказав Блаженніший. Іншим декретом великий канцлер призначив ректором УКУ о. доктора Богдана Праха, який до того був проректором із зовнішніх зв’язків.

«Найважливіше, на що слід звернути увагу, є те, що у плавний спокійний спосіб братньої любові, у великій інституції, де є багато амбітних людей, влада передається в мирі і в радості. Отець Богдан прийняв ректорство з консенсусу цілої нашої спільноти і благословення Патріарха Святослава Великого Канцлера університету. А також з підтримкою цього ректорату. Отець Богдан є безстрашним священиком. Він буде проповідувати Боже Слово, промовляти до суспільства і зберігати цей етос УКУ», ― сказав президент УКУ Владика Борис Гудзяк.

Водночас новопризначений ректор отець Богдан Прах сказав: «Це для мене не чергова посада, а велика відповідальність перед вами, історією і моїми попередниками. Це для мене новий виклик. Особливу вдячність хочу висловити Преосвященнішому владиці Борису, будівничому цього університету, моєму попереднику і приятелеві за особисту довіру і постійну підтримку. Владико Борисе, ви мене покликали в Україну. Я ніколи не думав їхати сюди працювати. Я приїхав на рік-два, а вчора вже 16 років як я в Україні», ― сказав отець-доктор Богдан Прах в подячному слові.

Отець-доктор Богдан Прах ― народився в Лісько (Жешувське воєводство в Польщі) 23 серпня 1960-го року. У 1979-1986 рр. здобув звання магістра богослов’я в Люблінському католицькому університеті. У 1986-1990 рр. навчався в Люблінському католицькому університеті на історичному факультеті. У 1992-1994 рр. закінчив докторантуру історичного Державного університету ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. У 1994-му здобув науковий ступінь доктора гуманітарних наук, тема дисертації ― «Апостольська адміністрація Лемківщини 1934-1947».

Душпастирська праця:
07.07.1985 ― ієрейські свячення з рук архиєп. Мирослава Марусина, Перемишль;
1985-1987 ― парох на Лемківщині (Горлиця, Кобильниця Волоська і Хотинець, Сенява і Ветлин);
1987-1990 ― душпастир у США (Binghamton, Hartford, Glen Spey);
1990-1997 ― парох у Ярославі та перемиський декан (1992-1996).

Викладання:
1997-2007 викладач курсу «Історія християнства» у Львівській Богословській Академії (згодом – Українському Католицькому Університеті).

Адміністративний досвід:
1997-1998 ― проректор з адміністративних і господарських справ Львівської богословської академії;
1998-2007 ― ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа;
2009–2013 ― проректор із зовнішніх зв’язків Українського Католицького Університету.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Ректором УКУ призначено отця-доктора Богдана Праха

топ

  Цей день в історії.
  8 серпня:

  1833 — народився Омелян Огоновський, літературознавець, автор «Історії літератури руської».

  1834 — народився Осип-Юрій Федькович, буковинський письменник.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014