Галичина.Інфо

У Львові присвятять виставки митрополиту Андрею і Вірі Свєнціцькій

У Львові присвятять виставки митрополиту Андрею і Вірі Свєнціцькій Сьогодні, 4 вересня, о 16.00 Національний музей у Львові спільно з Львівською митрополією УГКЦ відкриють виставки, присвячені 100-річчю відтоді, як митрополит Андрей Шептицький урочистим актом проголосив передачу Національного музею в дар народові Галичини, та 100-річчю від дня народження відомого мистецтвознавця Віри Іларіонівни Свєнціцької.

Як повідомили в Національному музеї, зокрема відкриється виставка «Пам’яті митрополита Андрея Шептицького. Пам’ятки з колекції Музею сакрального мистецтва імені Антона Петрушевича Львівської митрополії УГКЦ». Матеріал виставки обіймає документальний, родинно-меморіальний та мистецький розділи, покликані у форматі вибраних, найбільш значимих пам´яток представити митрополита Андрея як найвидатнішу особистість в історії Галицької Церкви ХХ століття, визначного культурно-громадського діяча та мецената, засновника і покровителя Національного музею у Львові.

Також сьогодні експонуватимуть «Покров пресвятої Богородиці: твори ХV–ХІХ ст. зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького». Виставка присвячена 100-річчю видатної дослідниці українського іконопису Вірі Свєнціцької.

Знаково, що ювілейний рік НМЛ ім. А. Шептицького співпадає зі столітнім ювілеєм Віри Свєнціцької. Попри незаперечний авторитет науковця, вона залишилася в пам’яті сучасників безкомпромісною берегинею музейних скарбів. Запропонована тема виставки певною мірою асоціюється саме з цим аспектом діяльності В. Свєнціцької. Відомо також, що сюжет «Покров Пресвятої Богородиці» XV-ХІХ ст. належав до одного з її улюблених, чим зумовлена тема виставки, присвяченої пам’яті вченої.

Музейна збірка налічує більше п’яти десятків творів на тему Покрови, що охоплюють ХVІ – ХІХ ст. ів основному походять із земель Західної України. Крім ікон на дошці, це також хоругви та ікони на склі, що теж входять до фондової групи іконопису. Пам’ятки Національного музею слугують особливо цінним матеріалом для вивчення цієї теми, оскільки представляють рідкісні зразки іконографії раннього часу ХVІ – початку ХVІІ ст.,відомі за небагатьма прикладами. Більшість творів не досліджувалась й не впроваджена до літератури.

Крім того, відкриється історико-документальна виставка: Віра Свєнціцька (1913–2013) – відомий дослідник давньоукраїнського мистецтва. 28 серпня 2013 року минуло 100 років від дня народження Віри Свєнціцької, відомого мистецтвознавця, дослідниці давнього українського мистецтва, довголітнього працівника Національного музею у Львові. Експозиція побудована на історико-документальному матеріалі, пов’язаному з особою Віри Свєнціцької та її родинним оточенням. Варто зазначити, що експонати виставки надійшли до музею як спадщина після смерті сестри Віри – Марії (2006). Родина не займалася приватним колекціонуванням, тому вибрані для експонування твори малярства і графіки є дарунками авторів, які у свій час співпрацювали з Іларіоном і Вірою Свєнціцькими.

Водночас бібліографічна виставка видань НМЛ (1908–2013) запрезентує 145 видань 1908-2013 рр., зокрема перші альбоми ікон Іларіона Свєнціцького, 1-й каталог книг музейної колекції стародруків, рідкісні видання, прикраси галицьких рукописів. А також – ряд альбомів, які видавалися в різний період музейного життя: літописи, альбоми ХІХ – поч. ХХ ст., які яскраво репрезентують музейні збірки.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові присвятять виставки митрополиту Андрею і Вірі Свєнціцькій

топ

  Цей день в історії.
  3 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014