Галичина.Інфо

У ЄС відмовляються підписувати «старомодні» контракти з Газпромом

У ЄС відмовляються підписувати «старомодні» контракти з Газпромом Країнам Євросоюзу, які споживають російський газ, рекомендують не підписувати «старомодні» газові контракти з Росією з 2015 року. Про це президент Литви Даля Грібаускайте заявила, виступаючи в Брюсселі в ході конференції «Європейська енергетична політика - у напрямку більшої солідарності».

Президент Литви наголосила, що ціни на російський газ «не ґрунтуються на ринкових принципах».
«Це - старомодні угоди, в яких все зав'язано на кількості, і якщо ти не купуєш весь обсяг, ти сплачуєш штраф. Це угода не ринкового типу. Це старомодні відносини, з яких ми намагаємося вийти, і Європейська комісія і Рада (ЄС ) погодилися, що з 2015 року - це рекомендації країнам-членам не вступати в такого виду угоди взагалі, особливо, якщо вони закінчилися (мається на увазі завершення дії контрактів, – ред.)», - сказала вона.
Президент Литви підкреслила, що країни Євросоюзу зрозуміли, що «повинні боротися разом». «Революція шельфового газу, яка відбудеться через три роки, дійсно змінить можливості імпортувати енергетичні ресурси ззовні», - додала Грібаускайте.

У свою чергу дипломат постійного представництва Московії в ЄС Олександр Крестьянов заперечив, що використовувана «Газпромом» ціна була «розроблена нідерландським бізнесменом 40 років тому, і з того часу використовується багатьма компаніями, які торгують газом».
«Ви маєте на увазі ринкові принципи 40-річної давнини? Чудовий приклад! Ринкові принципи 40-річної давності і ціни 40-річної давності. Це - чудовий приклад того, як «Газпром» і Московія абсолютно не мають найменшого уявлення, що відбувається у світі», - зазначила у відповідь Грібаускайте.

Президент Литви висловилася за розробку «багатосторонніх, заснованих на правилах, рамок, як, наприклад, СОТ, які дозволять нам покладатися на міжнародні зобов’язання».
«Розвиток зрідженого природного газу та інших технологій його транспортування переводять енергетику зі статусу «природної монополії» в товар широкого вжитку. Таким чином, міжнародне співтовариство може думати над застосуванням правил, які охоплюють торгівлю товарами, на енергетичні ресурси», - підкреслила Грібаускайте, зазначивши, що переговори, які стартували в рамках Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства, дозволять «встановити загальні стандарти для торгівлі та інвестицією в енергетику і сировину, що призведе до розвитку глобальних стандартів».

Глава литовської держави також висловилася за тісне партнерство з постачальниками та транзитними країнами, що, за її словами, забезпечить «краще просування вперед».
«Це тільки одна причина, через яку тісна інтеграція з нашими східними партнерами важлива для ЄС, чому Вільнюський саміт повинен розглядатися як саміт можливості для ЄС, так само як і для східних сусідів», - впевнена литовський Президент.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У ЄС відмовляються підписувати «старомодні» контракти з Газпромом

топ

  Цей день в історії.
  6 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014