Галичина.Інфо

НацБанк України бореться з доларом коштом українців

НацБанк України бореться з доларом коштом українців Постанова НБУ від 16 вересня 2013 року №365 Про порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України закріплює, що надходження коштів у валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізособи (резидента або нерезидента) відбувається лише шляхом переказу коштів у іноземній валюті з іншого власного рахунку або шляхом внесення готівки власником рахунку.

Українці зможуть вносити валюту на чужий валютний рахунок лише за наявності довіреності, а грошові перекази у валюті іншій фізособі будуть зараховані у гривнях. Тобто, громадяни України можуть переказувати кошти в іноземні валюті, але банки повинні проводити конвертацію у гривню (втрати ж на курсі лягають, звісно, на громадян).

Також НБУ розширив вимоги до банків щодо супроводу імпортних операцій, закріпивши постановою від 16 вересня зміни в інструкцію №136 від 24 березня 1999 року про порядок здійснення контролю за імпортними операціями. Ця постанова зареєстрована Міністерством юстиції і набирає чинності з моменту її опублікування, яке заплановане на 21 вересня.

Тепер банки матимуть змогу знімати з контролю імпортні операції без увезення товару на територію України тільки за наявності інформації про надходження коштів від реалізації зазначених товарів за межами України або про використання імпортованого товару за межами України для власних потреб. У всіх інших випадках банк зобов'язаний повідомити податковий орган про здійснення такої операції. Банки зможуть знімати такі операції з контролю лише після отримання від податкових органів інформації про те, що клієнтами норми законодавства не порушені.

Нагадаємо, що вчора, 18 вересня, долар на міжбанку перетнув чергову психологічну позначку - 8,20.

Рекомендовано до перегляду:

» » » НацБанк України бореться з доларом коштом українців

топ

  Цей день в історії.
  6 серпня:

  1497 — до Бристоля повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, всі були впевнені, що це Китай.

  1914 — Австро-Угорщина оголосила війну Росії.

 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014