Галичина.Інфо

Дані про українських політв’язнів опублікували в Електронному архіві

Дані про українських політв’язнів опублікували в Електронному архіві Центр досліджень визвольного руху у відкритому доступі в Електронному архіві avr.org.ua розмістив адресний покажчик українських політв’язнів у СРСР, який у грудні 1981 року зібрали активісти діаспори, щоб організувати допомогу та привернути увагу світу до українських в’язнів сумління.

Як повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, адресний покажчик містить довідки про 291 особу – дисидентів та учасників визвольного руху, які 1981 року відбували ув’язнення за вироками з політичних мотивів. Видання було першою спробою зібрати найважливішу інформацію про українських політв’язнів. До нього увійшли дані про ув’язнених лише з України, що відбували покарання на грудень 1981 року.

«Тут можна знайти імена та прізвища, дати народження, професії, діяльність, що призвела до арешту, винесені вироки, попередні ув’язнення, кінець поточного терміну ув’язнення, адреси родин та адреси у в’язниці чи засланні», – розповідає координатор проекту «Електронний архів визвольного руху» Данило Саламін.

«Зібрану інформацію використовували для листування та організації акцій солідарності та підтримки українських політв’язнів. Тепер ці дані цікаві для дослідників, адже у списку – не лише такі відомі люди, як Іван Гель, Мирослав Маринович, Василь Стус, Василь Овсієнко, Левко Лук’яненко, Василь Лісовий, Семен Глузман, але й багато малознаних на сьогодні імен та стисла інформація про них», – каже співробітник проекту «Електронний архів визвольного руху» Андрій Вівчар.

Адресний покажчик було видано невеликим накладом в українському видавництві «Смолоскип» ім. В. Симоненка в містах Торонто (Канада) та Балтимор (США) 1981 року, упорядник – Марта Гарасовська.

«У квітні 2013 року покажчик передали в Архів Центру досліджень визвольного руху представники української громади в Торонто, а вже сьогодні він у вільному доступі в Інтернеті для всіх зацікавлених дослідників», – зазначив Данило Саламін.

Відкритий у березні 2013 року Електронний архів визвольного руху є спільним проектом Центру досліджень визвольного руху, Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного музею «Тюрма на Лонцького». Сьогодні в Е-архіві доступні копії 11 004 документів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Дані про українських політв’язнів опублікували в Електронному архіві

топ

  Цей день в історії.
  7 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014