Галичина.Інфо

Бойовий Гопак, відроджений 28 років тому у Львові, стане Олімпійським видом спорту

Бойовий Гопак, відроджений 28 років тому у Львові, стане Олімпійським видом спорту
Ти можеш навчитись чужого звичаю
І мову чужу, наче пісню, завчить.
Але і в раю не знайти тобі раю,
Якщо ти не будеш вітчизною жить!
Якщо позабудеш стежину до хати,
Яку дитинчам навпростець протоптав,
І матір, і рід свій, і слово крилате,
То, значить, чужинцем бездушним ти став...


З ініціативи і по запрошенню благодійного фонду FRAC та створеного ним музею Трипілля у Нью-Йорку, делегація Міжнародної федерації бойового гопака узяла участь у фестивалях української культури великої Метрополії (Нью-Йорк, Нью-Джерзі, Філадельфія, Стенфорд) а також у Вашингтоні, Чікаго та Клівленді. Американське турне послідовників традиції стародавнього мистецтва відбулося в рамках культурно-просвітницького проекту фонду FRAC «Звичаєві Школи спадкоємців мудрості прадідів».

В склад делегації Бойовий Гопак репрезентували віце-президент федерації Петро Велінець, віце-президент з оздоровчого напрямку Марія Пахолок та вихованці Микола Басистий, Олена Пахолок, Микола Дименко.
Очільник делегації – Велінець Петро ще не так двано мав статус інваліда, але, не бажаючи провести своє життя на соціальному забезпеченні, вишукував шлях до оздоровлення. Заради мети, Петро почав вправлятись у лицарсько-козацькому мистецтві бойового гопака, і, зрештою, сам став учителем з цього виду спорту й віце-президентом Міжнародної федерації бойового гопака.

Бойовий Гопак, відроджений 28 років тому у Львові, стане Олімпійським видом спорту
Театралізовані вистави українського бойового мистецтва «Гармонійне буття роду» поєднали етнографічну обрядовість і козацькі забави (елементи ведення бою, ходіння по битому склу та розпеченому вугіллі).

Бойовий Гопак, відроджений 28 років тому у Львові, стане Олімпійським видом спорту
Кoзаки розпочали своє турне на побережжі Атлантичного океану у Нью-Йорку.
В рамках турне відбулися виступи на концерті ZDVUH, у «Спілці Української Молоді» (СУМ), на «Українському народному фестивалі», в «Українсько-Американському спортивному центрі «Тризуб»», на «Українських вечорницях» (що на Брайтон Біч 1, Бруклін, Нью-Йорк).
Також козаки взяли участь у фестивалі в Клівленді (7-го вересня), «Одинадцятому щорічному «Фестивалі Українського села»» в Чікаго (8-го вересня) та виступ перед високоповажними американськимим представниками в ООН в Українському Інституту Америки в Нью-Йорку (12-го вересня).
Турне продовжилось в Кліфтоні, Нью-Джерсі (14-го вересня) та на Одинадцятому Українському Фестивалі в Вашінгтоні (15-го вересня).
В результаті козаки отримали багато запрошень на додаткові і повторні виступи в найближчому майбутньому.

Бойовий Гопак, відроджений 28 років тому у Львові, стане Олімпійським видом спорту
Український танець Гопак є візитівкою України в світі. Та далеко не всі, дивлячись на запальний козацький танець, здогадуються, що у традиційних рухах збереглась не тільки духовність і містика глибини тисячоліть, а й гармонійна система старовинного війського мистецва.
Бойовий Гопак – це система духовного та тілесного вишколу, давня методика самовдосконалення, яка, на жаль, практично не збереглася до наших днів як цілісна метода.
Давнє українське бойове мистецтво було відроджено 28 років тому, – 15-го вересня 1985 року було створено експерементальну школу єдиноборств «Бойовий Гопак». Засновник відродженого стилю Бойового Гопака – львів'янин Володимира Пилат, тепер – Президент Міжнародної Федерації Бойового Гопака.
У 1990 році з групою ентузіастів Володимир створив фольклорно-мистецьку асоціацію «Галицька Січ», в рамках якої Бойовий Гопак розвивався як Лицарське мистецтво українців.
В жовтні 1997 року Бойовий Гопак визнано національним видом спорту. У тому ж 1997 році була створена Центральна Школа Бойового Гопака, з якої Бойовий Гопак розійшовся по всій Україні та далеко поза її межами.
Міжнародну Федерацію Бойового Гопака (МФБГ) зареєстровано Міністерством юстиції України 11 грудня 2001 року. МФБГ контролює розвитком Бойового Гопака (як в Україні, так і за її межами). Організації Бойового Гопака з'явились спершу в Португалії, дещо згодом в Італії, Англії, Канаді, а відтепер і в США. Бойовий Гопак з радістю вивчають не лише представники української діаспори, але й інших національностей.
Цікаво, що Бойовим Гопаком дуже цікавляться дівчата. Тому Центральна Школа Бойового Гопака у 2002 році вирішила відкрити експериментальну школу з українського жіночого бойового мистецтва «Асгарда». Тут дівчата вивчають боротьбу, техніку й тактику ведення бою, володіння різними видами зброї і систему самозахисту.
Відтак, за останні три дисятиліття відкрито понад 100 шкіл Бойового Гопака (як в Україні так і за її межами) та виховано близько трьохсот тисяч учнів.
В планах МФБГ кваліфікація лицарського мистецтва Бойового Гопака як Олімпійського виду спорту.


Нью-Йорк, серпень-вересень, року 7522 [ 2013]

Рекомендовано до перегляду:

» » » Бойовий Гопак, відроджений 28 років тому у Львові, стане Олімпійським видом спорту

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014