Галичина.Інфо

Звернення до архівів відтепер можна подавати електронною поштою

Звернення до архівів відтепер можна подавати електронною поштою У Державній архівній службі України підтвердили, що всі архівні установи зобов’язані приймати звернення громадян та організацій електронною поштою. Про це йдеться у повідомленні Центру досліджень визвольного руху.

Як пояснив архівіст, експерт з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху (ЦДВР) Ігор Кулик, раніше звернення в архівні установи можна було подавати лише письмово через Укрпошту, усно на прийомі або особисто чи через уповноважену особу. Відтепер звернутися можна також і електронною поштою, а відповідь надійде звичайним листом.

«Відповідь має надійти впродовж одного місяця, — зазначив Ігор Кулик. — В окремих випадках, якщо потрібен додатковий пошук, архів може готувати відповідь до 45 днів, про що повідомляється заявник. Якщо ж питання не стосуються цього архіву, то його працівники мають впродовж 5 днів переслати звернення за належністю до відповідної архівної установи, про що теж повідомляється запитувач».

У прес-центрі ЦДВР нагадують, що в архівних установах доступна для родин і дослідників інформація про людей, які упродовж ХХ століття стали жертвами геноциду, зазнали репресій та переслідувань із політичних мотивів, зокрема, за участь у визвольному русі.

Щоб допомогти знаходити ці відомості, ЦДВР у межах реалізації проекту «Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять» за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» видав довідник «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів». Він містить поради щодо пошуку інформації про родичів, витяги із законодавства України із доступу до архівів та контакти архівних установ. Довідник можна завантажити на сайті ЦДВР.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Звернення до архівів відтепер можна подавати електронною поштою

топ

  Цей день в історії.
  25 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014