Галичина.Інфо

Україна стала асоційованим членом ЦЕРН

Україна стала асоційованим членом ЦЕРН Україна та Європейська організація ядерних досліджень (ЦЕРН) уклали Угоду щодо надання нашій державі статусу асоційованого члена в ЦЕРН. Відповідний документ підписано сьогодні, 3 жовтня. Від України документ підписав віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

За словами Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка, українські фізики добре відомі в ЦЕРН завдяки успішній участі у низці напрямків, а в останні роки – у межах проекту Великого адронного коллайдера (ВАК). "Завдяки унікальним розробкам українські науковці відіграли помітну роль у створенні найпотужнішої експериментальної установки. Наші науковці можуть сміливо стверджувати, що вони мають пряме відношення до результатів, які вдалося отримати в результаті експериментів з ВАК", – наголосив Володимир Семиноженко. Він додав, що зараз у ЦЕРНі працює 47 вітчизняних науковців. Україна співпрацює з Європейською організацією ядерних досліджень уже 20 років, але статус члена – це нові можливості і перспективи, зазначає Голова Держінформнауки. "Сьогоднішня подія – визнання нашої науки, наших вчених, їх потенціалу, особливо в галузі ядерної фізики, матеріалознавства. Але ми не маємо наміру на цьому зупинятися – ми маємо намір поглиблювати співробітництво з ЦЕРНом", – заявив Володимир Семиноженко.

CERN (ЦЕРН, від фр. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire, Європейська рада з ядерних досліджень) – провідна міжурядова організація, міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. Розташований в околицях Женеви на кордоні Швейцарії і Франції. Офіційним днем народження ЦЕРН вважається 29 вересня 1954 року, коли 12 країн-учасниць ратифікували угоду про її заснування. У CERN за допомогою експериментів на Великому адронному колайдері виявлено бозон Хіггса – "частинка Бога". Згідно із сучасною теорією елементарних частинок, саме завдяки цьому елементові вся матерія нашого Всесвіту набула певної маси, а отже, і фізичного існування.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Україна стала асоційованим членом ЦЕРН

топ

  Цей день в історії.
  19 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014