Галичина.Інфо

НБУ пішов на одне з найбільш серйозних обмежень з продажу валюти за останній час

НБУ пішов на одне з найбільш серйозних обмежень з продажу валюти за останній час Національний банк України визнав, що збільшив вимогу обов'язкового продажу на всі валютні надходження з-за кордону на користь юросіб та підприємців.

Нагадаємо, раніше НБУ відмовлявся коментувати інформацію про нові обмеження, про прийняття яких повідомляв Reuters. Сьогодні ж ввечері Нацбанк заявив, що підвищення ризиків та невизначеностей на світових фінансових ринках, пов'язаних із борговими проблемами в єврозоні та бюджетною кризою у США, вимагає прийняття запобіжних заходів. У цьому відношенні, сказано в повідомленні НБУ, одним з ефективних інструментів стабілізації валютного ринку, поліпшення ринкових очікувань та зростання довіри до гривні, є обов'язковий продаж частини надходжень в іноземній валюті. У зв'язку з цим НБУ прийняв постанову від 25 вересня, яка передбачає, що дія норми щодо обов'язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті поширюється не лише на валютну виручку резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами, а й на всі надходження у валюті з-за кордону на користь юридичних осіб (що не є уповноваженими банками) та фізосіб-підприємців. Крім того, дана норма також розповсюджується на власні операції уповноважених банків за зовнішньоекономічними договорами.

Варто наголосити, що в листопаді минулого року НБУ, захищаючи гривню від девальвації, ввів обов'язковий продаж половини валютної виручки експортерів та переказів на користь фізосіб на суму більше 150 тис. грн ($18,750) , сподіваючись збалансувати попит і пропозицію на міжбанківському ринку і не допустити сильного падіння валютних резервів. Незважаючи на такі заходи, валютні резерви через погашення зовнішнього держборгу впали від початку року приблизно на $3 млрд до $21,6 млрд, що становить менше 2,5 місяця імпорту.
За оцінками аналітиків, резерви можуть впасти до кінця цього року до $20 млрд, а наступного року - до $18 млрд, через високе боргове навантаження та обмежений доступ до нових зовнішніх кредитів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » НБУ пішов на одне з найбільш серйозних обмежень з продажу валюти за останній час

топ

  Цей день в історії.
  24 жовтня:

  1990 — законом УРСР «Про зміни і доповнення до Конституції (Основного Закону)» скасовується ст.6 про керівну роль Комуністичної партії.

  1991 — Верховна Рада проголосила без\'ядерний статус України.

  1997 — помер Петро Дужий, український письменник, з 1944 референт пропаганди УПА, почесний громадянин міста Львова.

  1999 — в Рогатині відкрито пам\'ятник землячці Роксолані, коханій дружині турецького султана Сулеймана I Пишного.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014