Галичина.Інфо

Львів’яни зможуть читати в Інтернеті новини сторічної давності

Львів’яни зможуть читати в Інтернеті новини сторічної давності Сьогодні, 14 жовтня, на офіційному веб-порталі Львівської міської ради стартує інформаційно-бібліографічний проект «Львів 100 років тому». Читачі проекту зможуть ознайомитися в ньому з львівськими новинами, які публікувалися в місцевих газетах сто років тому.

Як повідомили в прес-службі міськради, проект реалізовують наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка і управління внутрішньої політики міської ради. Його ініціатори прагнуть зберегти і популяризувати періодичні видання як унікальні джерела до історії щоденного життя нашого міста. Ознайомитися з проектом можна тут.

«Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка є одним із найбагатших у Східній Європі репозитаріїв, що неперервно комплектувався періодичними виданнями з кінця XVIII ст. Як учасник проекту «Львів – місто літератури», наша бібліотека запропонувала ініціативу, яку підтримало керівництво міста. Її реалізація сприятиме нагадуванню львів’янам про минулі традиції та формуванню неповторної сучасної європейськості Львова. Кожен львів’янин щоденно зможе перегорнути електронну сторінку, і, за горнятком кави, прочитати свіжу новину… столітньої давнини», – зазначив директор Наукової бібліотеки Василь Кметь.

«Історія має здатність повторюватися, а неврахування досвіду минулого завжди мало болючі наслідки. Спільний з найдавнішою українською бібліотекою проект має допомогти подолати спричинені тоталітарним режимом психологічні розриви з минулим, і, таким чином, повною мірою зрозуміти значення унікального досвіду громади Львова, відображеного не лише у чині національно-визвольних змагань, але і в організації щоденного життя, в культурі багатогранного міста минулих епох – міста Івана Франка, Михайла Грушевського, митрополита Андрея Шептицького», – вважає начальник управління внутрішньої політики Львівської міськради Андрій Шевців.

«Спочатку ми пропонуємо до уваги лише декілька львівських видань, але в перспективі бачимо і тематичне, й інституційне розширення проекту. Проект покликаний зацікавити якнайширше коло читачів. Незважаючи на різні історичні епохи, проблеми та контексти, події, відображені на сторінках наших газет, часто мають багато спільного з сьогоденням. Думаю, що сучасні львів’яни прочитають новини столітньої давності з не меншим зацікавленням, ніж актуальні», – розповів координатор проекту, завідувач сектору бібліології Наукової бібліотеки Ігор Петрій.

У XVIII ст. почали з’являтися перші, ще не зовсім періодичні листівки з новинами і у Львові. Наприклад, 9 липня 1749 p. було надруковано польськомовний аркуш – «Kurjer lwowski». Першою ж повноцінною газетою в Україні став львівський тижневик «Gazette de Leopol», що виходив французькою мовою упродовж 1776 року. Тут друкували різноманітні повідомлення з усіх кінців Європи, газета мала і додатки, наприклад, «Публічні оповістки міста Львова та його околиць». У 1792-1798 рр. виходила перша львівська щоденна газета «Dziennik patryjotycznych polityków». А 15 травня 1848 р. саме у Львові побачила світ перша газета українською мовою – «Зоря Галицька».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Львів’яни зможуть читати в Інтернеті новини сторічної давності

топ

  Цей день в історії.
  14 серпня:

  1385 — укладено Кревську унію — угоду між Польщею і Великим князівством Литовським, що передбачала об\'єднання цих країн в єдину державу.

  1914 — народився Роман Лиско, священик УГКЦ.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014