Галичина.Інфо

На Яворівщині археологи знайшли рештки унікальної будівлі

На Яворівщині археологи знайшли рештки унікальної будівлі Поблизу села Грушів Яворівського району на Львівщині археологи Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України знайшли споруду ранньозалізного віку (кінець ІХ –VII ст. до н. е.).

Як повідомили у Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, довжина будівлі – понад 40 м і наразі вона найбільша зі схожих, які виявляли на території України та, можливо, і центрально-східної Європи. Археологи кажуть, що знахідка є дуже цікавою, адже такі споруди, їх ще називають «стовповими спорудами», або «довгими будинками», трапляються дуже рідко. В Україні раніше знайшли лише три схожі будівлі, але значно менших розмірів. Здебільшого, вони характерні для більш ранніх археологічних періодів – неоліту, енеоліту (V-IV тис. років до н.е).

«Прийнято вважати, що їх використовували як громадські чи сакральні будівлі, що свідчить про високий рівень розвитку носіїв археологічної культури, яка там була. У таких будівлях могли проводити зібрання, або розташовувати виробництво певних товарів. Довкола споруди в Грушеві ми виявили рештки господарських ям та відкритих вогнищ, а також велику кількість керамічного матеріалу», - розповіла керівник експедиції, молодший науковий співробітник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Наталя Войцещук.

Нагадаємо, пам’ятко-охоронні роботи поблизу села Грушів археологи «Рятівної археологічної служби» проводять під час будівництва дороги до нового митного переходу Грушів-Бужомєж. Новий перехід мають відкрити 1 грудня цього року.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На Яворівщині археологи знайшли рештки унікальної будівлі

топ

  Цей день в історії.
  9 серпня:

  1842 — демаркація кордону між Канадою і США, Договір Вебстера — Ашбертона.

  1848 — на Буковині скасовано кріпацтво.

  1932 — помер Джон Чарлз Філдс, канадський математик, засновник математичної премії.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014