Галичина.Інфо

Нафтопровід «Одеса-Броди» добудують до Польщі

Нафтопровід «Одеса-Броди» добудують до Польщі Єврокомісія включила нафтопровід «Одеса-Броди» в список ключових інфраструктурних проектів, на реалізацію яких виділено майже 6 мільярдів євро.

Єврокомісія оприлюднила список з 250 ключових інфраструктурних проектів так званого "загального інтересу ЄС у сфері енергетики", куди включена і добудова трубопроводу «Одеса-Броди» до Адамове (Польща). Проект дозволяє інтегрувати український трубопровід з нафтопровідної системою Польщі та почати постачання каспійської нафти в країни Східної Європи. Планується побудувати нафтопровід протяжністю 317 км і максимальною потужністю 30 млн тонн нафти на рік.

Згідно з повідомленням ЄК, "проекти спільного інтересу" (projects of common interest) виграють від прискореної процедури ліцензування та поліпшення нормативних умов, а також отримають доступ до фінансової підтримки фонду Об'єднаної Європи, в якому для трансєвропейської енергетичної структури на період 2014-2020 років передбачено 5,85 мільярда євро.
Реалізація цих проектів допоможе членам ЄС інтегрувати їх енергетичні ринки для диверсифікації енергетичних ресурсів і покласти край енергетичній ізоляції деяких країн-членів ЄС.

На початку вересня регіональна дирекція охорони навколишнього середовища в Любліні (Польща) видала екологічний дозвіл на реалізацію проекту будівництва нафтопроводу "Броди-Плоцьк" з можливістю транспортування нафти до Гданська або в західному напрямку. Однак у польському уряді тоді заявили, що все ще не впевнені в перспективах проекту.
Втім, в травні і серпні 2013 Польща перевела 495 мільйона злотих (120 мільйонів євро) з проекту добудови «Одеса-Броди» на будівництво газопроводів на території країни. У міністерстві економіки Польщі тоді повідомили, що Варшава переводить кошти на інші проекти, щоб не пропала фінансова допомога Євросоюзу, виділена на енергетичну безпеку країни, за рахунок якої мала проводитися добудова трубопроводу.

Нафтопровід «Одеса–Броди» завдовжки 674 км і потужністю 9 млн тонн на рік, який з’єднав морський нафтовий термінал (МНТ) «Південний» (Одеська обл.) і систему магістральних нафтопроводів «Дружба» в районі міста Броди (Львівська обл.), був введений в експлуатацію в 2001 році. Із самого початку він будувався для прокачування легкої каспійської нафти в Європу, проте до 2004 року простоював, а потім використовувався в реверсивному режимі (у напрямі терміналу «Південний»). Проектна потужність нафтопроводу - 14,5 млн тонн нафти на рік.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Нафтопровід «Одеса-Броди» добудують до Польщі

топ

  Цей день в історії.
  20 листопада:

  1917 — своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила самостійність УНР.

  1943 — під охороною УПА на Волині почалася Перша конференція поневолених Москвою народів, на якій оформлено політичну організацію — Антибільшовицький Блок Народів (АБН).
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014