Галичина.Інфо

Прем'єр-міністр України розпоряджається чужою нерухомістю у центрі Львова

Прем'єр-міністр України розпоряджається чужою нерухомістю у центрі Львова
Згідно розпорядженні Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року майновий комплекс розташований у Львові на вулиці Пекарській 57-59 передадуть у власність Львівської єпархії Української православної церкви Московського Патріархату.

Будівлі на вулиці Пекарській 57-59 є архітектурним комплексом. Тут діяв монастир за проектом інженера Б.Ростковського. Приблизно 1881 року тут створили інтернат для виховання і навчання української молоді. Разом з інтернатом існувало «Товариство опіки над уніятами». На початку ХХ сторіччя комплекс споруд ордену Воскресіння складався з костелу, інтернату для української молоді та двоповерхового будинку, що виходить фасадом на вулицю Пекарську.

За радянських часів весь комплекс згаданих споруд передали військовим. Він став частиною військового шпиталю. У документах він проходив як військове містечко ВМ-212. Тут розташували лікувальний комплекс, інфекційну лікарню та віварій.
Після розвалу СРСР військові втратили можливість фінансувати містечко. Храм на його території у 1992 р. передали протестантській Всеукраїнській Місії Милосердя «Добрий Самарянин». 2006 року філія шпиталю остаточно перестала функціонувати. Військові опечатали входи з боку вул. Пекарської та лише охороняли територію. Тоді ж місія «Добрий Самарянин» звернулася до військових із проханням передати їй решту будівель військового містечка. Євангелістам відмовили і Міноборони виставило будівлі на продаж.
Продати комплекс не вдавалось, оскільки донедавна землю під військовими об’єктами не можна було продавати. Вдалось продати лише двоповерховий будинок на Пекарській 57, який не мав статусу пам’ятки архітектури. Його власником стало ТзОВ «Арія Моторс», яке у 2011 році перепродало куплене приміщення двом приватним особам за мізерну суму. За даними Личаківської райадміністрації, нещодавно ця занедбана будівля знову змінила власника.

У вересні цього року до Львівської ОДА надійшло звернення про передачу Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) майнового комплексу – землі та будівлі, що знаходиться на територій військового містечка №212 на вул. Пекарській у Львові. Однак його не задовільнили, оскільки комплекс був у власності Міністерства оборони. Тоді ж Міноборони звернулось до Львівської ОДА з офіційним листом про те, щоб адміністрація погодилися взяти на себе цей об’єкт з подальшою передачею його УПЦ МП.
«Ми, звичайно, погоджуємося взяти на баланс це майно. Але мова йде про наступний крок передачі: це має бути культова споруда», – пояснювала тоді заступник голови Львівської ОДА Ірина Романів. Аби визначити, чи є згадана будівля культовою спорудою, було створено робочу групу і обстежено будівлю, аби дослідити, чи може йти мова про передачу споруди тому, хто будував це приміщення. «За архівними документами це приміщення будувала римо-католицька громада», – заявила Романів.
Тоді ж депутати Львівської міськради звернулися до Міністра оборони, аби той не допустив передачі майнового комплексу практично у центрі міста без погодження міськради.

Після звернення міськради, яке було проігнороване в Києві, розпочалися відверті профанації і маніпуляції. Спершу з'явився відкритий лист до керівників міста та області (які не мають важелів впливу) від деяких представників львівської інтелігенції (котрі мали б підмінити авторитет громади). У листі містився заклик до УПЦ (МП) відмовитись від свого звернення, а майно передати громаді Церкви християн віри євангельської. Після цього чиновники зсилалися на те, що очікують звернення від Міністерства економіки, яке готувало відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України. Зрештою, комісія, за рішенням ставленика Києва - Віктора Шемчука, припинила свою діяльність і вирішення долі католицької пам'ятки було перекладено на Київ. В такий спосіб місцева громада була усунута від керуванням власністю.

В вищезгаданому розпорядженні Кабінету Міністрів України йдеться про те, що нерухомість військового містечка №212 передадуть Львівській ОДА (яку очолює Віктор Шемчук), а Львівська ОДА, в свою чергу, повинна передати нерухомість у властність УПЦ МП.
Прем'єр-міністр України розпоряджається чужою нерухомістю у центрі Львова


Таким чином "злодій в законі" Азаров розпорядився чужою власністю в центрі Львова. Католицьку пам'ятку, збудовану коштом громади міста було насильно відібрано московською ордою, і Київ, будучи правонаступником совітської республіки продовжує використовувати ті ж методи. Власність не лише не передана законному власнику, - понад те - майновий комплекс, згідно волі прем'єр-міністра Уураїни (котрий не володіє державною мовою!) буде передано в власність створеної Сталіном церкви...
Нагадаємо, практикуючих християн УПЦ-МП у Львові лише 2%, УГКЦ - 70%, УКЦ - 10%.

За матеріалами zaxid.net

Рекомендовано до перегляду:

» » » Прем'єр-міністр України розпоряджається чужою нерухомістю у центрі Львова

топ

  Цей день в історії.
  25 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014