Галичина.Інфо

Ярослав Грицак став лауреатом Премії імені Ґєдройця

Ярослав Грицак став лауреатом Премії імені Ґєдройця Львівський історик Ярослав Грицак став цьогорічним лауреатом Премії імені Єжи Ґєдройця у Польщі. Його нагороджено за книжку «Пророк у своїй вітчизні: Іван Франко і його спільнота».

Як каже секретар Капітули Премії імені Єжи Ґєдройця професор Івона Гофман, публікація Грицака присвячена ключовій для українського народу постаті – Іванові Франкові. «Ця книжка присвячена постаті, маловідомій у Польщі. Це політик, історик, громадський діяч. Важливо, що автор зображує Франка на тлі великих політично-історичних подій, на тлі пограниччя культур. Це книжка про народження українського народу», – наголошує професор Івона Гофман, повідомляє Польське радіо. Як він зазначив, «важливо – і це ми брали до уваги, коли приймали рішення про те, кому буде вручено нагороду – що ця книжка вийшла на польський ринок у 70-ту річницю трагічних подій на Волині».

Премію імені Єжи Ґєдройця вручають щороку за дослідження над спадщиною паризької «Культури» або за творче продовження ідеї Єжи Ґєдройця.
Єжи Ґєдройць – польський публіцист, громадський діяч, засновник і головний редактор часопису «Культура», що видавався в Парижі. Ґєдройць був активним прихильником польсько-української співпраці. З його ініціативи у Бібліотеці «Культури» з'явилася друком антологія української літератури 1917–1933 років «Розстріляне відродження».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Ярослав Грицак став лауреатом Премії імені Ґєдройця

Цей день в історії.
18 листопада:

1847 — народився Володимир Навроцький, Галицький вчений-економіст, статистик i публіцист.

1859 — народився Кость Левицький, Галицький правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.

1885 — помер Євген Желехівський, Галицький лексикограф, фольклорист, громадський діяч, творець правопису «желехівки».

1886 — народилася Софія Альбіновська-Мінкевич, Галицька художниця, майстриня малярства та графіки.

1935 — розпочався Варшавський процес над групою членів ОУН.

1969 — помер Степан Ванчицький, Лемківський суспільний діяч, журналіст.

2005 — Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Вейніка для України.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014