Галичина.Інфо

Обидва тернопільські футбольні клуби у чвертьфіналі кубка України

Слідом за "Нивою", у чвертьфіналі кубка України Тернопіль представить і муніципальна команда, яка вперше в своїй історії досягає такого вагомого результату. ФК "Тернопіль" сьогодні подарував своїм прихильникам неабияке свято. По-перше, через шість років до Тернополя приїхала команда Прем'єр-ліги. А, по-друге, муніципали зуміли перемогти команду, яка набагато сильніша за рангом і вибити володаря кубка України-2009 з подальшої боротьби за трофей.

Досвідченіші футболісти не зуміли впоратися зі стартовим ривком господарів, які змусили Ворсклу притиснутися до своїх воріт. Доки воротар Тернополя "грав у карти" із власними захисниками, оборона Ворскли працювала на всіх парах. Але згодом і захисні редути прем'єрлігової команди не встояли перед шквальним натиском ФК Тернопіль. Віталій Богданов, змістившись на правий фланг, несподівано опинився з м'ячем і, прицілившись, завдав невідпорного удару по воротах полтавчан. Стрибок голкіпера був марним — м'яч у сітці (1:0)!
Проте Ворскла доволі швидко могла відігратися. Капітан муніципалів збив футболіста з Полтави майже на лінії штрафного майданчика і гості отримали чудову нагоду забити у відповідь. Голкіпер Тернополя Микола Плетеницький вибудував стінку ледь не з усіх польових футболістів і саме вона прийняла на себе удар зі стандарту. На добиванні гравець збірної України Денис Дедечко теж не мав успіху.
Рясний дощ, що розпочався в кінці першого тайму, не припинявся аж до початку другого. Поле стало слизьким, а тому приймати та обробляти м'яч стало набагато важче.
Старший тренер Ворскли після перерви одразу ж кинув у бій свіжого футболіста. Ним став один із останніх новачків полтавського клубу — македонець Адіс Яховіч. Із заміною коуч ворсклян вгадав на всі сто. За кілька хвилин Яховіч розписався у воротах Плетеницького. Гості провели стрімку атаку по правому флангу, яка завершилася прострілом у карний майданчик Тернополя, де македонський футболіст без шансів для голкіпера розстріляв ворота (1:1).
Проте ФК "Тернопіль", пропустивши на старті тайму, не розклеївся. Футболісти продовжували грамотно оборонятися, але тепер робили акцент лише на контратаки, розуміючи ціну помилки. Бездоганною у цьому плані стала гра центрального оборонця Ігоря Курила, який після цієї гри просто повинен отримати пропозиції від клубів Прем'єр-ліги. Ігор знімав все, що летіло у ворота Тернополя, не програвши жодного єдиноборства.
А боротьби у другому таймі було дуже багато. Слизьке поле, емоційна напруга давалися взнаки і футболісти часто опинялися на газоні. Гості не цуралися фолити, а тому лікарі ФК "Тернопіль" неодноразово вибігали на поле...
Зрештою, вже вдруге цього року полтавська команда у Тернополі взяла участь в додатковому часі. Але, навідміну від ФК "Полтава", "Ворскла" не пропустила. Навпаки — підопічні Василя Сачка в додаткові 30 хвилин гри повністю контролювали м'яч і вже тернополяни були змушені сісти в оборону. Та як не намагалися гості вирвати перемогу, їм це не вдавалося.
Вирішувати долю єдиної путівки у чвертьфінал довелося у серії пенальті, що є останнім аргументом у визначенні переможця. Гра нервів, битва характерів — для таких випадків можна підібрати чимало епітетів. Адіс Яховіч не зумів вдруге поспіль вразити ворота Тернополя, міцно "засадивши" у перекладину. Не вистачило майстерності і у Вадима Сапая, який пробив мимо воріт. Натомість, Ігор Курило та Андрій Кондзьолка абсолютно спокійно реалізували свої спроби, двічі пробивши по центру. Єдиний забитий пенальті Ворскли у активі Дениса Дедечка, який сьогодні справді був кращим у складі гостей. Свій шанс використав і Віталій Богданов. А Микола Плетеницький подарував путівку у чвертьфінал ФК "Тернопіль", взявши пенальті від Ребенка — (3:1) — історичне досягнення муніципального клубу, який навесні зіграє у чвертьфіналі.