Галичина.Інфо

Міськрада Яремче заборонила мобільний зв’язок та інтернет

Міськрада Яремче заборонила мобільний зв’язок та інтернет
Місто обласного значення Яремче, де проживає понад 8000 осіб, від учора залишилось практично без стільникового зв’язку та мобільного інтернету. Це пов’язано з рішенням місцевої влади про припинення роботи базових станцій найбільших мобільних операторів – «Київстар» та МТС.

Місцеві мешканці у соцмережах зранку, 31 жовтня, нарікають на відсутність зв’язку. За їх словами, в Яремче майже відсутній зв'язок у мережі «Київстар»: покриття є, але здійснити чи прийняти дзвінок практично неможливо. Аналогічні проблеми – і в абонентів МТС. І в «Київстарі», і в МТС підтвердили цю інформацію. Оператори пояснюють ситуацію, що склалась, рішенням Яремчанської міської ради, яким та, фактично, припинила роботу їхніх базових станцій стільникового зв’язку.

Міськрада Яремче заборонила мобільний зв’язок та інтернет


Так, Яремчанська міська рада своїм рішенням від 26 вересня розірвала договори оренди нерухомості з двома операторами мобільного зв’язку – «Київстар» та МТС – і припинила роботу їхніх базових станцій, що розташовані на території міста, поблизу центральної Яремчанської лікарні.
Як ідеться у рішенні, це зроблено «на заяви та звернення місцевих жителів, керуючись ст. 26 Закону України про місцеве самоврядування в Україні». У статті йдеться про компетенцію сільських, селищних та міських рад, зокрема у питанні прийняття рішень щодо відчуження комунального майна. Це рішення депутати прийняли одноголосно. Таке рішення депутати ухвалили через те, що мешканці будинків, які розташовані неподалік лікарні, неодноразово скаржились на погіршення стану здоров'я.

Оператори мобільного зв’язку погоджуються перенести своє обладнання на нові майданчики, однак міськрада ще не виділила альтернативних ділянок для цих цілей.
Водночас, у мобільного оператора «Київстар», послугами якого користується близько 80% абонентів Яремче та значна кількість туристів, зауважили про технічні складнощі.
«Яремче – місто, що розташоване в гірській улоговині. Базова станція, яку місцева влада бачить як альтернативу центральній базовій станції, розміщена на горі Маковиця та не має технічної можливості забезпечувати сигнал у центральній частині міста. Для забезпечення мобільним зв’язком Яремче необхідно, щоб базова станція-ретранслятор знаходилася в межах цієї улоговини, тобто, фактично, в центрі міста. Вимкнення діючої базової станції призведе до повної втрати сигналу, і як результат – відсутності зв’язку в центральній частині міста, поблизу залізничного вокзалу, сувенірного базару та основній автомагістралі… Ми спільно плануємо шукати компромісне рішення щодо розміщення базової станції, яке відповідатиме інтересам яремчан. Одним із варіантів є надання міськрадою альтернативного місця для перенесення діючої станції до моменту її вимкнення. Із цією метою міськрадою була створена робоча група, однак, наразі питання надання нового місця для базової станції так і не вирішено», – заявила спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та пресою компанії «Київстар» Анастасія Рибицька.
Також експерт із зовнішніх зв'язків ЗТУ «МТС Україна» Володимир Хіцяк рішення Яремчанської міськради назвав необґрунтованим, оскільки воно базується лише на думках громадськості: «ПрАТ «МТС Україна» здійснює свою діяльність відповідно до отриманої ліцензії, яка надає право споруджувати та експлуатувати мережі стільникового зв’язку. І робить це компанія у відповідності до чинного законодавства, дотримуючись усіх норм. На усі базові станції розробляється та погоджується санітарний паспорт, який і засвідчує відсутність порушень, а отже, і ризиків для здоров’я людей».

За словами ж міського голови Яремче Василя Онутчака, у той час, коли встановлювалися станції, будь-якого дозволу чи рішення від міськради не було потрібно і керівник підприємства, на території якого встановлювалися станції, мав право самостійно підписати угоду: «Тоді не вимагалося такого рішення міськради. Керівник комунального підприємства, тобто головний лікар міської лікарні, сам підписував цю угоду».
Щодо загрози залишитися без зв’язку, то мер переконаний – для туристичного Яремче це ситуація недопустима. Відтак, мер запевняє, що влада шукає нове місце для перенесення станцій. Втім, поки що безрезультатно і питання залишається невирішеним.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Міськрада Яремче заборонила мобільний зв’язок та інтернет

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014