Галичина.Інфо

Українська економіка офіційно ввійшла у період рецесії

Українська економіка офіційно ввійшла у період рецесії Рецесія в Україні триває ще з літа, однак урядовці про це вголос намагаються не говорити, констатує українська служба ВВС.

Держстат повідомляє
У липні-вересні 2013 року реальний валовий внутрішній продукт в Україні знизився на 1,5 % порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Про це повідомила Державна служба статистики.
Порівняно із другим кварталом 2013-го ВВП у третьому кварталі цього року знизився на 0,4 %.

Падіння триває вже рік
Падіння ВВП в Україні почалося у третьому кварталі 2012 року, коли українська економіка скоротилася на 1,3 %. У четвертому кварталі минулого року падіння пришвидшилося до 2,5 %.
У першому кварталі 2013 року падіння ВВП становило 1,1 %, а в другому – 1,3 %.
Три послідовні періоди падіння економіки вважаються економістами офіційним початком періоду рецесії.

Пояснення урядовців
Український уряд пояснює падіння економіки несприятливою зовнішньоекономічною конʼюнктурою для українського експорту і складними переговорами з Росією про ціну природного газу.
«У цих умовах наша економіка, я б сказав, дещо пригальмувала. Якщо в 2010–2011 роках ми мали приріст ВВП на 10 %, то в 2012-му і частині 2013-го – близько 0 %», – сказав нещодавно премʼєр Микола Азаров.

За крок до катастрофи
Опозиція називає економічну ситуацію в Україні «катастрофічною та драматичною», про що, зокрема, заявив лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк.
В останні місяці в Україні затримують соціальні виплати: декретні, лікарняні, зарплати та виплати по безробіттю.
Лідер фракції УДАР Віталій Кличко заявив, що їхні депутати отримують тисячі звернень від громадян із цього приводу.
За даними опозиційних політиків, заборгованість почала накопичуватися з кінця літа і на сьогодні становить близько 2 млрд грн.
Усі ці проблеми премʼєр-міністр Азаров пояснює «складною економічною ситуацією», а також «не завжди відповідальною роботою тих людей, які не розуміють, що на першому місці мають стояти соціальні виплати».

Оптимізм Януковича
Водночас Президент Віктор Янукович, виступаючи у середу, 30 жовтня, в Києві, заявив, що соціальні стандарти й гарантії в Україні «стабільно зростають і підвищуватимуться надалі».
За його словами, за три останні роки реальні доходи українців зросли на 39 %, реальна зарплата – майже на 59 %, а середній розмір пенсії – на 42 %.

Бажане та дійсне
Від початку цього року більшість українських і закордонних економістів попереджали, що при завищених планах щодо розвитку економіки, за реального скорочення її уряд зіткнеться із скороченням надходжень, а відтак – і з проблемами щодо фінансування видатків бюджету.
Згідно із бюджетом на 2013 рік, ВВП України у цьому році мав зрости на 3,4 %, але насправді, за підсумками трьох кварталів 2013 року, він лише падав.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Українська економіка офіційно ввійшла у період рецесії

топ

  Цей день в історії.
  23 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014