Рецесія в Україні триває ще з літа, однак урядовці про це вголос намагаються не говорити, констатує українська служба ВВС.Держстат повідомляєУ липні-вересні 2013 року реальний валовий внутрішній продукт в Україні знизився на 1,5 % порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Про це повідомила Державна служба статистики.
Порівняно із другим кварталом 2013-го ВВП у третьому кварталі цього року знизився на 0,4 %.
Падіння триває вже рікПадіння ВВП в Україні почалося у третьому кварталі 2012 року, коли українська економіка скоротилася на 1,3 %. У четвертому кварталі минулого року падіння пришвидшилося до 2,5 %.
У першому кварталі 2013 року падіння ВВП становило 1,1 %, а в другому – 1,3 %.
Три послідовні періоди падіння економіки вважаються економістами офіційним початком періоду рецесії.
Пояснення урядовцівУкраїнський уряд пояснює падіння економіки несприятливою зовнішньоекономічною конʼюнктурою для українського експорту і складними переговорами з Росією про ціну природного газу.
«У цих умовах наша економіка, я б сказав, дещо пригальмувала. Якщо в 2010–2011 роках ми мали приріст ВВП на 10 %, то в 2012-му і частині 2013-го – близько 0 %», – сказав нещодавно премʼєр Микола Азаров.
За крок до катастрофиОпозиція називає економічну ситуацію в Україні «катастрофічною та драматичною», про що, зокрема, заявив лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк.
В останні місяці в Україні затримують соціальні виплати: декретні, лікарняні, зарплати та виплати по безробіттю.
Лідер фракції УДАР Віталій Кличко заявив, що їхні депутати отримують тисячі звернень від громадян із цього приводу.
За даними опозиційних політиків, заборгованість почала накопичуватися з кінця літа і на сьогодні становить близько 2 млрд грн.
Усі ці проблеми премʼєр-міністр Азаров пояснює «складною економічною ситуацією», а також «не завжди відповідальною роботою тих людей, які не розуміють, що на першому місці мають стояти соціальні виплати».
Оптимізм ЯнуковичаВодночас Президент Віктор Янукович, виступаючи у середу, 30 жовтня, в Києві, заявив, що соціальні стандарти й гарантії в Україні «стабільно зростають і підвищуватимуться надалі».
За його словами, за три останні роки реальні доходи українців зросли на 39 %, реальна зарплата – майже на 59 %, а середній розмір пенсії – на 42 %.
Бажане та дійснеВід початку цього року більшість українських і закордонних економістів попереджали, що при завищених планах щодо розвитку економіки, за реального скорочення її уряд зіткнеться із скороченням надходжень, а відтак – і з проблемами щодо фінансування видатків бюджету.
Згідно із бюджетом на 2013 рік, ВВП України у цьому році мав зрости на 3,4 %, але насправді, за підсумками трьох кварталів 2013 року, він лише падав.
Рекомендовано до перегляду:
Валовий внутрішній продукт України у ІІІ кварталі 2013 року знизився на 1,5% порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Про це повідомила Державна служба статистики. Показники останнього кварталу гірші за темпи падіння ВВП в I і II кварталах, які
В Україні триває економічний спад. Про це свідчать дані Державної служби статистики. За повідомленням на сайті служби, валовий внутрішній продукт України у другому кварталі 2013 року порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротився на 1,1%.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) удруге цього року погіршив прогноз розвитку української економіки й тепер очікує її зниження на 0,5%. Як зазначається в оприлюдненому 10 травня оновленому огляді регіональних економічних перспектив,
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує, що до кінця року українська національна валюта девальвує на 10% - до 8,8 грн за один долар. Про це повідомив директор групи з європейських країн з економікою, що розвивається, Чарльз Севіль
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings вчора суттєво погіршило прогноз зростання української економіки в 2012-2013 роках. Порівняно з останнім макроекономічним звітом, оприлюдненими в липні, прогноз темпів зростання реального ВВП України на