Галичина.Інфо

На Львівщині створять Національний природний парк «Чайковицький»

На Львівщині створять Національний природний парк «Чайковицький» У Самбірському, Городоцькому і Дрогобицькому районах Львівської області планують створити Національний природний парк «Чайковицький». На розробку проекту майбутнього парку з обласного фонду охорони навколишнього середовища виділили 200 тис. грн.

Як зазначила заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Ганна Башта, фахівці Інституту екології Карпат НАН України проводять наукове дослідження, вивчають територію і напрацьовують доцільність створення такого об’єкта. За її словами, наприкінці грудня буде готова карта майбутнього парку, тоді й стануть відомі його межі та площа. Однак уже зараз відомо, що орієнтовна площа – до 10 тис. га. Зараз працюють на Самбірщині, але планують, що парк розташовуватиметься на території трьох районів області.

Парк планують створити на базі Чайковицького заказника, тому й назвати хочуть саме так.

«Національний природний парк – це найвища категорія заповідності, що дозволить зберегти флору та фауну, а також завдяки цьому можна буде залучити додаткове фінансування з державного бюджету», – додала Ганна Башта.

Після того, як буде готовий проект за погодженням з Міністерством екології, відповідне рішення про створення парку має прийняти Львівська обласна рада.

Участь у тендері на розробку першого етапу проектування парку взяли Інститут екології Карпат НАН України та Регіональне агентство стійкого розвитку. Переміг Інститут екології Карпат, який виконає проектування за 200 тис. грн. Регіональне агентство стійкого розвитку пропонувало ті ж роботи зробити за 240 тисяч.

На території майбутнього парку серед рослин є декоративні квіти з родини зозулинцевих, білоцвіт весняний і підсніжники, внесені до Червоної книги. «Під час міграції у заказнику зупиняються птахи. Тут водяться журавель сірий, чорні лелеки, орел-карлик, підорлик, що занесені до Червоної книги України», – розповіла Ганна Башта. Крім того, на території заказника живуть заєць-русак, ондатри, видри, дикі свині, які хоч і не занесені до Червоної книги України, але цінні.

Чайковицький заказник — гідрологічний заказник державного значення. Розташований у межах Самбірського району Львівської області, на південь від села Чайковичі. Площа 119 га, створений 1980 року. Охороняється ділянка болотного масиву на правобережній заплаві річки Дністер, у межах Верхньодністровської улоговини.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На Львівщині створять Національний природний парк «Чайковицький»

топ

  Цей день в історії.
  3 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014