Галичина.Інфо

У Яворові поставлять пам’ятник Галицькому королю Польщі Янові ІІІ Собеському

У Яворові поставлять пам’ятник Галицькому королю Польщі Янові ІІІ Собеському У райцентрі Яворів на Львівщині встановлять пам’ятник Галицькому королеві Польщі кінця XVII ст. Янові ІІІ Собеському. Таке рішення ухвалили депутати місцевої міськради на прохання членів Товариства польської культури на Львівщині.

Учора, 19 листопада, сесія Яворівської міської ради Львівської області дала добро на встановлення пам’ятника королю Янові ІІІ Собеському в скверику, що навпроти костелу в Яворові. З клопотанням про вшанування пам’яті короля Яна ІІІ Собеського до міської ради звернулися члени Яворівського відділу Товариства польської культури на Львівщині.
Голова Товариства польської культури Львівщини у Яворові Софія Міхневич розповіла, що ні проекту, ні ескізів майбутнього пам’ятника ще нема. Товариство поляків найближчим часом планує лише оголосити конкурс на проект пам’ятника. Фінансувати спорудження монументу планують за рахунок спонсорських пожертв, які шукатимуть у Польщі та в Україні.
Крім самого пам’ятника Собеському планують також встановити поруч хвилю, на якій будуть зображені, серед інших, і українські козаки, гусарів, які 1683 року брали участь у Віденській битві з турками.

Ян ІІІ Собеський був тісно пов’язаний з Яворовом, спочатку він був старостою міста, а пізніше Яворів став однією із королівських резиденцій Собеського. У 1674-1696 рр. він був королем Речі Посполитої, об’єднаної польсько-литовсько-руської (української) держави. Повний титул Яна ІІІ Собеського звучав так: «Божою Ласкою король Польщі, Великий князь Литовський, Руський, Пруський, Мазовецький, Жмудьський, Інфлянський, Смоленський, Сіверський і Чернігівський».

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Яворові поставлять пам’ятник Галицькому королю Польщі Янові ІІІ Собеському

топ

  Цей день в історії.
  23 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014