Галичина.Інфо

У Римі презентують унікальний архів УГКЦ

У Римі презентують унікальний архів УГКЦ В Інституті святого Климента Папи в Римі 25 листопада відбудеться презентація архіву УГКЦ, заснованого Патріархом Йосифом Сліпим одразу після повернення із сибірської неволі. В архіві зберігаються історичні документи УГКЦ з 1963-1991 років, архів видатного українського політичного діяча В‘ячеслава Липинського та документи з періоду визвольних змагань в Україні 1917-1923 років, зокрема ЗУНР.

«Прибувши до Риму після сибірського заслання, Патріарх Йосиф Сліпий розпочав активну діяльність над розбудовою українського життя в італійській столиці, - розповідає директор архіву о. Іван Дацько. – Заснувавши Український католицький університет, він подбав також про створення архіву, у якому сьогодні зберігаються його особисті документи. Тут також зберігається архів його наступника, - кардинала Мирослава-Івана Любачівського. Йде мова про документи, датовані до 1991 року – дати його повернення в Україну. Згодом архів було розширено деякими документами митрополита Андрея Шептицького, окремих єпископів нашої Церкви в Україні та діаспорі».

З 2008 року, за дорученням попереднього Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара), було розпочато процес його систематизації та впорядкування. Очолив роботу відомий фахівець в галузі церковної Історії професор Олег Турій.

Доступ до архіву УГКЦ в Римі можуть отримати науковці, які мають спеціальне доручення від єпископа або відповідну рекомендацію наукової інституції, яку представляють.

Зазначимо, що презентація архіву відбудеться в контексті святкувань з нагоди 50-річчя заснування Українського католицького університету.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Римі презентують унікальний архів УГКЦ

топ

  Цей день в історії.
  21 жовтня:

  1964 — помер Григорій Гурійович Верьовка, український композитор і хоровий диригент.

  1920 - у Відні відбулося засідання Української Національної Ради, на якому заслухано звіт О. Назарука про діяльність галицької місії в Ризі. Було визнано, що делегати діяли відповідно до урядових інструкцій.

  1942 - зі Збаража Тернопільської області депортовано в табір знищення Белжец 1000 євреїв, на місці убито 130 осіб, з Скалата цієї ж області близько 3000, убито 153 єврея.

  1947 - у Львові у дві години ночі проведена операція з виселення “членів УПА, ОУН та інших бандпосібників” разом із їх сім’ями. Зі Львова із запланованих 287 сімей виселили 275 (не було дев’ять сімей) і призупинили виселення трьох сімей. Із сільських районів області виселено 5321 сім’ю (15774 особи), звільнено близько 200 сімей.

  1947 - обком КП(б)У Станіславської області і облуправління Міністерства державної безпеки УРСР провели операцію з виселення 4575 сімей (12476 осіб) зарахованих до оунівського підпілля області.

  1981 - відбувся Всеканадський з’їзд Союзу українців-самостійників, який був присвячений відзначенню 50-річчю Союзу української молоді в Канаді.

  1989 - у Львові відновлено Наукове товариство імені Шевченка як спадкоємця НТШ з 1873 року.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014