Галичина.Інфо

Партія Регіонів та Комуністична партія України здійснили державний переворот

Партія Регіонів та Комуністична партія України здійснили державний переворот Поки опозиція очікувала штурму Євромайдану, відвертий наступ на права і свободи українців відбувся сьогодні у парламенті. Провладна більшість у Раді не лише без обговорення прийняла бюджет на 2014 рік, а й у незаконний спосіб – підняттям рук - протягнула ще 11 скандальних законів.

Як відомо, опозиція обіцяла не допустити прийняття бюджету, допоки влада не виконає усі вимоги Євромайдану. Зранку опозиційні депутати заблокували голову ВР Володимира Рибака у його приймальні, де тривала нарада лідерів фракцій. Також був заблокований кабінет першого віце-спікера, комуніста Ігоря Калетніка. Утім, згодом Калетніку вдалося прорватися до сесійної зали, де вже перебували перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов і міністр фінансів Юрій Колобов. Відкриваючи засідання, Калетник заявив, що опозиція заважає розглянути проект бюджету згідно з регламентом, тому голосування за бюджет відбудеться без обговорення. За проект бюджету-2014 проголосували 249 народних депутатів із 261 зареєстрованого в залі.

Крім регіоналів і комуністів, за бюджет проголосували 25 позафракційних депутатів. Серед них, зокрема, були «новачки», які перемогли на довиборах 15 грудня - Микола Круглов, Руслан Бадаєв, Віктор Пилипишин і Михайло Поплавський. Також голосували Табалови, Ігор Єремеєв, Ігор Рибаков та інші. Справжнім здивуванням для опозиції стало голосування за бюджет Олеся Донія.

Після того, як більшість почала приймати закони з використанням системи «Рада», опозиція вирішила завадити цьому, позабиравши частину карток депутатів більшості. Утім, Калетник не розгубився і миттєво запропонував вихід – голосувати підняттям рук. Після цього голови фракцій ПР і КПУ оголосили кількість своїх депутатів, присутніх на засіданні. «Регіоналів», за словами Єфремова, нарахували 203, а комуністів, знову ж таки – виключно зі слів Симоненка – 32 голоси. Позафракційний Ігор Єремєєв відмовився говорити від імені всіх позафракційних, оскільки його ніхто не уповноважував. Саме так регіонали і комуністи почали без обговорення «приймати» закони, «піднімаючи» абсолютно по кожному проекту 235 рук.

Перший і найбільш скандальний закон, який було прийнято «руками» - «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (автори - регіонали Вадим Колесніченко і Володимир Олійник, №3879), яким обмежуються права протестувальників.
Відповідно до прийнятого закону, передбачено такі види відповідальності:
- Наклеп (свідоме поширення недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи) карається штрафом до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або громадськими роботами до 200 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.
Наклеп у творі, який публічно демонструється в ЗМІ або мережі Інтернет, або ж вчинений особою, раніше судимою за наклеп, карається штрафом від 50 до 300 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.
- Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, - карається виправними роботами на строк від 1 до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років.
- Рух в автоколонах з більш ніж 5 авто без узгодження з МВС караються штрафом від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на 1-2 роки з вилученням транспортного засобу.
- Участь у масових акціях «у масці, шоломі або з використанням інших засобів чи способів маскування» тягне за собою накладення штрафу чи адмінарешт. Встановлення під час масових акцій «малих архітектурних форм» без дозволу МВС каратиметься подібним чином.
- За організацію масових заворушень, що супроводжувалися насильством, погромами, знищенням майна, захопленням будівель і споруд, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. У попередній версії Кримінального кодексу максимальне покарання за такі дії було 8 років.
- Заклики до здійснення дій, що загрожують громадському порядку, передбачають покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк від 2 до 6 років. Раніше такі дії передбачали штраф, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 3-х років.
- Групове порушення громадського порядку тягне за собою штраф, арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі до 2 років. У попередній версії закону такі дії передбачали штраф або арешт до 6 місяців.
- Захоплення державних або громадських будівель і споруд карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 6 років. До цієї статті додається ще покарання за блокування будівель або споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян - обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на такий же термін.

«Свій» закон від більшості отримала і опозиція – це закон, який спрощує процедуру зняття недоторканності з депутатів і притягнення їх до кримінальної відповідальності. Опозиція вже заявила, що він насамперед загрожує опозиціонерам. «Тепер опозиціонерів можна буде саджати у в'язницю за спрощеною схемою. У будь-якому місці, простим підняттям 226 рук можна буде позбавити імунітету будь-якого депутата і посадити його у в'язницю», - сказав лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Також «під шумок» депутати прийняли удосконалений закон, яким учасники акцій протесту з 21 листопада по 26 грудня 2013 року звільняються від кримінальної відповідальності. Як відомо, ВР прийняла цей закон ще 19 грудня 2013 року, однак суди відмовились його виконувати, зіславшись на відсутність механізму реалізації закону.

Крім того, ПР і КПУ проголосували за зняття кримінальної відповідальності з «беркутівців», які побили людей на Майдані 30 листопада та на Банковій 1 грудня.

Серед прийнятих законів є й такий, який стосується екс-прем’єра Юлії Тимошенко – це закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України», який дозволяє проводити заочне кримінальне провадження. Як відомо, раніше Тимошенко неодноразово відмовлялася приїжджати на судове засідання у її справі.

Комуністи, як нагороду за сумлінне голосування в унісон з більшістю, протягнули два «антифашистських» закони, які спрямовані проти руйнівників пам'ятників і тих, хто «заперечує злочини фашистів».

Реакцією опозиції на всі голосування в Раді стала заява про те, що у випадку підписання Рибаком і Януковичем прийнятих 16 січня законів опозиція ініціюватиме проведення референдуму про висловлення недовіри парламенту та президенту. «Усі закони були прийняті з порушенням норм регламенту і вони не мають законодавчої сили. Якщо ці закони будуть підписані спікером та президентом, ми ініціюватимемо референдум з висловлення недовіри парламенту і президенту», - сказав лідер УДАРу Віталій Кличко. А Яценюк додав, що опозиція вже подала заяву, яка повинна заборонити голові ВР і президента підписувати прийняті нині закони.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Партія Регіонів та Комуністична партія України здійснили державний переворот

топ

  Цей день в історії.
  24 вересня:

  1894 — народився Роман Купчинський, Галицький поет, прозаїк, журналіст, композитор, критик, громадський діяч.

  1942 - Генерал-губернатор Г.Франк видав дикрет Декрет про створення Інституту ім. Шевченка у Львові. Зазначалося, що “інститут засновується з метою розвитку і підпорядкування наукових дослідів у галузі українознавства”.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014