Галичина.Інфо

Україна і ЄС підписали політичну частину Асоціації

Україна і ЄС підписали політичну частину Асоціації Євросоюз та Україна сьогодні, 21 березня, підписали політичну частину Угоди про асоціацію. З європейського боку свій підпис поставили президент Європейської ради Герман ван Ромпей, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і керівники 28 країн ЄС, а з українського – прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Зокрема, підписано преамбулу, статтю першу і розділи: перший, другий і сьомий.
Так, у преамбулі ЄС визнає європейські прагнення України і підтримує її європейський вибір, зокрема її зобов'язання розвивати стійку демократію і ринкову економіку. Також у цій частині зазначено, що демократія, повага прав людини, основоположних свобод і верховенство права є головними елементами цієї Угоди.
Тут же йдеться і про повагу незалежності, суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, що в нинішніх умовах є важливим для Києва. Прописано і аспекти політичної асоціації та економічної інтеграції, боротьби з організованою злочинністю, лібералізацією візового режиму тощо.
"Ця Угода не визначає наперед і залишає відкритим майбутній розвиток відносин Україна-ЄС", - зазначено в преамбулі.
У статті першій йдеться про цілі цього документа, з яким створюється "асоціація між Україною та ЄС" для поступового зближення в різних сферах на основі спільних цінностей.
"Сприяти, зберігати і зміцнювати мир і стабільність у регіональному та міжнародному вимірі у відповідності з принципами Статуту ООН і Гельсінського заключного акта та цілей Паризької хартії" - перераховується до статті першої.
Тут же йдеться про посилення співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки з метою забезпечення верховенства права та поваги прав людини і основоположних свобод.
Розділ перший присвячений загальним принципам, другий - політичному діалогу і реформ, політичній асоціації, співробітництву і конвергенції у сфері зовнішньої політики і політики безпеки, сьомий - інституційним, загальним та прикінцевим положенням.
У Брюсселі також заплановано підписати додатковий документ, так званий «заключний акт», згідно з яким тимчасове, до затвердження в парламентах України і країн-членів ЄС, виконання політичної частини угоди розпочнеться негайно.

Водночас економічна частина набуде чинності після завершення виборчого процесу в Україні, у проміжку між літом 2014 та початком 2015 року. Додатковий документ, стверджують правники, може бути підписаний навіть за відсутності лідерів, на технічному рівні.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Україна і ЄС підписали політичну частину Асоціації

топ

  Цей день в історії.
  7 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014