Галичина.Інфо

На Тернопільщині відкопали документи ОУН

На Тернопільщині відкопали документи ОУН У Тернопільській області нещодавно відкопали у бідоні до тисячі документів Служби безпеки Організації українських націоналістів. Центр досліджень визвольного руху розпочав реставрувати та описувати знахідку.

Про це повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху. За словами дослідників, в основному документи збереглися досить добре, хоч перебували під землею у пошкодженому іржею та водою бідоні майже 65 років. Проте частина архіву таки потребуватиме складної і тривалої реставрації. Цей архів належав Бережанській надрайонній референтурі Служби безпеки ОУН, більшість матеріалів датовані 1947-1949 рр. У ньому документи, які розповідають про діяльність повстанців у Бережанському, Козівському та Підгаєцькому районах Тернопільщини.

Важлива група документів - це списки загиблих та некрологи на кілька сотень імен у вигляді біографічних довідок. «Дуже важливо зберегти кожен некролог, - розповів керівник архіву Центру досліджень визвольного руху Андрій Усач. - Люди, які втратили своїх рідних, зможуть дізнатися, коли і як вони загинули. Серед документів є багато даних про працівників референтури Служби безпеки, біографічні довідки підпільників ОУН та повстанців УПА із Бережанщини за період 1944-1947 років». Серед документів також протоколи допиту підозрілих осіб, картотеки з інформацією про людей, що займалися агентурною діяльністю на користь ворога, різноманітні компрометуючі матеріали.

Як розповів історик, директор музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, в знайденому архіві збереглися підпільні видання та листівки, а також навчальні матеріали Служби безпеки ОУН. «За допомогою знайдених документів у науковців є можливість реконструювати роботу референтури СБ ОУН впродовж трьох років на локальній території: від первісного накопичення інформації, організації та проведення слідчих дій до практичних кроків з нейтралізації ворожої агентури, розвідувальних і контррозвідувальних заходів», - вважає Руслан Забілий.

Всього збірка налічує до тисячі документів. Їх передали до Архіву Центр досліджень визвольного руху, де зараз триває робота реставраторів та науковців. Після цього документи оцифрують та оприлюднять на сайті Електронного архіву визвольного руху avr.org.ua.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На Тернопільщині відкопали документи ОУН

Цей день в історії.
20 листопада:

1917 — своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила самостійність УНР.

1943 — під охороною УПА на Волині почалася Перша конференція поневолених Москвою народів, на якій оформлено політичну організацію — Антибільшовицький Блок Народів (АБН).
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014