Галичина.Інфо

Із 16 квітня газ в Україну постачатимуть через Польщу

Із 16 квітня газ в Україну постачатимуть через Польщу Польська газотранспортна компанія Gaz System отримала першу цьогоріч заявку на поставку газу через Польщу до України. Реалізовуватиме компанія ці поставки в межах традиційного аукціону, оскільки раніше ніхто не зарезервував потужності пункту «Хермановіце», через який постачають газ до України.

«Є заявка на завтра від однієї компанії», – сказала прес-секретар компанії Малгожата Полковська. Водночас вона відмовилася назвати компанію, посилаючись на комерційну таємницю. Полковська також сказала, що днями було підписано договір з «Нафтогазом України», який спрощує тільки розрахунки за поставки газу до України через Польщу і не передбачає додаткових спрощень інших умов поставок. «Це технічний договір, який спрощує тільки розрахунки», – сказала вона.

Водночас Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" підтвердила факт відновлення імпорту газу з ЄС через Польщу. "У рамках контракту "Нафтогазу України" та RWE було подано заявку до "Укртрансгазу" на виконання транзиту з 15 квітня. Заявка виконується", - зазначили в прес-службі.

За даними Gaz System завтра до України планують поставити близько 4 млн кубометрів газу, що є максимально можливим обсягом, який дозволяє прокачати технічно пункт у Хермановіцах.
Раніше Gaz System повідомляла, що поставки газу до України може реалізувати компанія, яка виграє аукціон на використання пункту «Хермановіце», зауваживши, що наступний такий аукціон на поставки з травня поточного року відбудеться 24 квітня.

Нагадаємо, Польща стала першою країною, через яку Україна почала отримувати газ з Європи в листопаді 2012 року. При цьому Україні газ обходиться дешевше, ніж за прямим контрактом з «Газпромом». Газ постачала німецька компанія RWE. Поставки через Польщу були припинені в грудні 2013 року після того, як Московія надала Україні більш ніж 30% знижку на газ.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Із 16 квітня газ в Україну постачатимуть через Польщу

топ

  Цей день в історії.
  11 липня:

  1925 — у Львові засновано Українське національно-демократичне об\'єднання.

  1995 - в Івано-Франківську відбулася міжнародна науково-практична конференція "Галичу - 1100 років".
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014