Галичина.Інфо

Львів позмагається за титул «Місто літератури ЮНЕСКО»

Львів позмагається за титул «Місто літератури ЮНЕСКО» Львівська міська рада та Інститут міста спільно із діячами культури та громадськістю підготували заявку на участь міста в конкурсі від ЮНЕСКО.

Щоб отримати можливість взяти участь у конкурсі, заявку міста-претендента повинні підтримати міста, які вже отримали титул «Місто літератури ЮНЕСКО». Подання Львова схвалили Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків. Ініціативу міста підтримало також ряд українських організацій: Національна спілка письменників України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація, ГО «Культурний формат», Українська асоціація культурологів та Державне науково-виробниче підприємство «Картографія».

До робочої групи, яка працювала над підготовкою Львова до конкурсу, увійшло 16 осіб, а серед них: директор Інституту міста Олександр Кобзарев, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Ольга Муха, президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль, заступник начальника управління культури ЛМР Ірина Магдиш та інші. Керівником робочої групи з питань формування заявки щодо набуття Львовом статусу «Міста літератури ЮНЕСКО» вибрали Олександра Кобзарєва. Робота над підготовкою кандидатури тривала з кінця жовтня до кінця березня, що є абсолютним рекордом серед усіх міст-претендентів. Результати конкурсу стануть відомі в листопаді.

«Це звання до чогось зобов'язує. Ставши «Містом літератури», Львів буде включений до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, які цікавляться літературою, будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкту на карті їх зацікавлень і зможуть відкрити для себе понад 100 цікавих письменників, чиї життя і творчість пов'язані зі Львовом». - говорить президент «Форум видавців» Олександра Коваль і додає, - «Відповідно, місто має до цього підготуватися: нові туристичні маршрути, інформація різними мовами, відповідно підготовані об'єкти, які захочуть відвідати гості. Роботи багато і тому потрібно негайно складати плани і братися за їх виконання».

Місто літератури ЮНЕСКО – це частина мережі Креативних міст, яка почала працювати у 2004 році. У попередні роки містом літератури ставали Краків (2013), Норвіч (2012), Рейк’явік (2011), Дублін (2010) та інші. В рамках цієї мережі кожного року визначаються також міста кіно, музики, дизайну, гастрономії та інші.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Львів позмагається за титул «Місто літератури ЮНЕСКО»

топ

  Цей день в історії.
  10 серпня:

  1498 — англійський король видав дослідникові Джону Каботу нагороду в 10 фунтів за відкриття Канади.

  1876 — в Онтаріо (Канада) зроблений перший у світі міжміський телефонний дзвінок.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014