Galychyna.info » культура » У Львові просто неба пройде щорічне Свято музики

У Львові просто неба пройде щорічне Свято музики

5-05-2014, 13:19

Джерело: zaxid.net
Категорії: Галичина / культура

У Львові просто неба пройде щорічне Свято музики У день літнього сонцестояння, 21 червня, у Львові відбудеться Свято музики. Цей день є святом, яке переважно відбувається просто неба – на вулицях, площах, у скверах та парках. Проект є некомерційним і твориться спільними зусиллями всіх охочих долучитися до Свята. В цей день мешканці міста можуть вільно та безкоштовно послухати музику різних стилів просто на вулицях. Наразі триває прийом заявок на участь у події. Так, стати учасниками цьогорічного свята уже погодились такі гурти, як "Ансамбль Макака", "Три кроки в ніч", "Оленки", "Con Trust", "Barrio de Palermo" та співаки Лідія Футорська і Сергій Хоровець.

Свято музики (міжнародне свято) було започатковано у Франції 1982 року, де одразу ж отримало шалений успіх, а масштабного міжнародного розголосу набуло 1985-го – з Європейським роком музики. Оригінальна назва французькою – Fête de la Musique – є грою слів і омофоном до виразу "Faites de la musique!" ("Музикуйте!"), який є гаслом участі у святі. Ідея свята є надзвичайно простою і захопливою – святкування музики наживо в будь-яких її проявах, відкрито для людей у громадському просторі міста. Концерти організовують самостійно як окремі музиканти і музичні гурти, так і громадські або музичні заклади. Участь можуть взяти як професіонали, так і аматори.
Нагадаємо, що Львів долучився до цього проекту лише торік, тоді у львівському Святі музики взяло участь близько 80 виконавців – гуртів та окремих музикантів на 40 різних міських локаціях.

Повернутися назадДрук