Галичина.Інфо

У костелі Єзуїтів студенти законсервують стінопис

У костелі Єзуїтів студенти законсервують стінопис У межах українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини» з початку серпня у церкві святих Петра і Павла, що на вул. Театральна, 11, розпочнуть роботи з консервації стінопису лівої нави.
Роботи виконуватимуть польські та українські студенти академій мистецтв під наглядом своїх викладачів. Роботи фінансуватиме Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща. Цьогоріч, як і минулого року, польське міністерство виділило на цей храм 150 тис. злотих. Церква ж, за словами настоятеля о. Степана Суса, візьме на себе витрати із забезпечення проживання та харчування для студентів.


Окрім робіт з забезпечення стінопису від подальшого руйнування, будуть проведені і дослідницькі роботи.
«Під час реставрації будуть відібрані проби, які поляки потім досліджуватимуть у себе в лабораторії. Такі дослідження є досить дорогими, у нас немає такої лабораторії. Так що завдяки цій співпраці ми матимемо добру документацію по цьому храму», - зазначила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.
За словами доцента кафедри реставрації творів мистецтва Львівської національної академії мистецтв Юрія Островського, це буде хорошою практикою для студентів, адже у нас нема такого напрямку, як реставрація стінопису, реставрують в основному живопис на дошках, на полотні, тобто ікони, а стінопису приділяють менше уваги.
«Зараз реставратори зосередяться на цій емпорі, але будемо шукати можливості та кошти, щоб розширити ці роботи на інші фрагменти стінопису», - зазначив представник Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща Міхал Міхальські.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У костелі Єзуїтів студенти законсервують стінопис

топ

  Цей день в історії.
  14 серпня:

  1385 — укладено Кревську унію — угоду між Польщею і Великим князівством Литовським, що передбачала об\'єднання цих країн в єдину державу.

  1914 — народився Роман Лиско, священик УГКЦ.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014