Галичина.Інфо

Правдиві хлопи та баби гратимуть в Горайці

Правдиві хлопи та баби гратимуть в Горайці "Культура - це Жінка" - впевнитись в цьому можна буде в Горайці, польському селі за 20км від українського кордону. Саме тут 11-13 липня пройде четвертий фестиваль "Фольковисько" на якому відбудеться фінал польської загальнонаціональної інформаційної кампанії "Kultura jest Baba". Це культурна ініціатива завданням якої є продемонструвати розмаїття сільської культури що творилася жіноцтвом а також боротьба з дискримінацією та стереотипами, пов'язаних з жінками. Організатори обіцяють довести глибокі жіночі впливи в культурі та звичаях польского села в минулому і тепер. В рамках фестивалю можливо буде насолодитися смачною домашньою їжею і дивовижною природою Горайця, а також чудовою фольклорною музикою.

Програма

11 липня
- вечір оповідачів
- концерт: "Same Suki"

12 липня
- ескурсійні тури та семінари
- автомобільне раллі (до Kresowej Osady в Baszni Dolnej)
- кінопоказ "Zywobyci przi granicy. Babski godki z obu stron Olzy" (Фундація "Dobra Wola")
- дебати: "Kultura jest baba? Zaangazowanie kobiet w dzialalnosc spoleczna i kulturalna na wsi i w miescie"
- подорожні оповідки
- концерт "Prawdziwe chlopy dla prawdziwych bab": "Йорий Клоц" (Львів)

13 липня
- теренева гра
- концерт "Kultura jest Baba": "Blokowioska" (Катовіце), "Strojone" (Краків)"Same Suki" - революційна формація з задиркуватим іменем була створена на початку 2012 року. Назва походить від "suka bilgorajska" - старопольського струнного інструменту. В основі доробку - народні польські мелодії.В рамках концерту "Правдиві хлопи для правдивих баб" зіграє гурт "Йорий Клоц" зі Львова. Музиканти, жартома, визначують свій стиль як "Дай Бог етно Хіп-хоп Чорт". Їх музика заснована на акустичних інструментах: барабан гуцульський (сочиться), шарманки, альта і гітари. Це сучасні україномовні інтерпретації старовинних пісень лірників і кобзарів.


Щоб дізнатись більше про фестиваль "Фольковисько" перейдіть за посиланням.

Рекомендовано до перегляду:

» » Правдиві хлопи та баби гратимуть в Горайці

топ

  Цей день в історії.
  21 жовтня:

  1964 — помер Григорій Гурійович Верьовка, український композитор і хоровий диригент.

  1920 - у Відні відбулося засідання Української Національної Ради, на якому заслухано звіт О. Назарука про діяльність галицької місії в Ризі. Було визнано, що делегати діяли відповідно до урядових інструкцій.

  1942 - зі Збаража Тернопільської області депортовано в табір знищення Белжец 1000 євреїв, на місці убито 130 осіб, з Скалата цієї ж області близько 3000, убито 153 єврея.

  1947 - у Львові у дві години ночі проведена операція з виселення “членів УПА, ОУН та інших бандпосібників” разом із їх сім’ями. Зі Львова із запланованих 287 сімей виселили 275 (не було дев’ять сімей) і призупинили виселення трьох сімей. Із сільських районів області виселено 5321 сім’ю (15774 особи), звільнено близько 200 сімей.

  1947 - обком КП(б)У Станіславської області і облуправління Міністерства державної безпеки УРСР провели операцію з виселення 4575 сімей (12476 осіб) зарахованих до оунівського підпілля області.

  1981 - відбувся Всеканадський з’їзд Союзу українців-самостійників, який був присвячений відзначенню 50-річчю Союзу української молоді в Канаді.

  1989 - у Львові відновлено Наукове товариство імені Шевченка як спадкоємця НТШ з 1873 року.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014