Галичина.Інфо

З 1 липня зростуть тарифи на воду

З 1 липня зростуть тарифи на воду
З 1 липня тарифи на водопостачання в Україні зростуть в середньому на 84%, на водовідведення – на 105%, а на водоспоживання (постачання і каналізація) – на 93%. Про це повідомили в Національній комісії з держрегулювання у сфері комунальних послуг. У комісії поінформували, що тепер українці платитимуть за воду відповідно до економічно обґрунтованого рівня, тобто із закладеною рентабельністю до 5%.

«Тарифи на воду підвищувалися востаннє у 2008-2012 роках. За цей час її собівартість істотно зросла – більше потрібно коштів на виплату зарплати, закупівлю електроенергії, реагентів. Водоканали не можуть працювати у збиток, адже їм потрібно думати про існування своїх підприємств, щоб вони взагалі не померли», - повідомив член Нацкомісії Дмитро Григор'єв і додав: «У зв'язку з цим із 1 липня підвищуються тарифи на воду для 26 із 150 підприємств, що забезпечують 87% ринку водопостачання країни. Інші водоканали, швидше за все, підвищать тарифи з 1 серпня або восени».
Тарифи на воду зростуть нерівномірно: наприклад, в Івано-Франківську водопостачання подорожчає на 41,7%, у Чернівцях - на 14,6%. Таку різницю у зростанні тарифів пояснюють тим, що у водоканалів різні проблеми, які потребують індивідуальних рішень, різна відстань до водних джерел.
«Десь потрібно ремонтувати зношені мережі, десь закуповувати обладнання для лабораторій, які перевіряють якість води. На ці завдання потрібні різні обсяги фінансування, тому сьогодні підприємства водної галузі розробляють інвестиційні проекти, наприклад, із модернізації очисних споруд. Під ці бізнес-плани реально отримати кредити від Світового банку. Такі успішні приклади по водоканалах уже є», - сказав Григор'єв.
У Нацкомпослуг запевнили, що зростання тарифів на воду не повинно сильно вдарити по гаманцях українців.

Рекомендовано до перегляду:

» » » З 1 липня зростуть тарифи на воду

топ

  Цей день в історії.
  6 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014