Галичина.Інфо

Львів приєднався до європейського проекту «Атлас історичних міст»

Львів приєднався до європейського проекту «Атлас історичних міст» Львів долучився до європейської серії міських атласів, і став першим українським містом, яке презентує свою історію в рамках цього проекту. «Атлас українських історичних міст», присвячений Львову, презентуватимуть 26 червня.

Атлас складається з трьох частин, перша з яких – текстовий блок, виконаний двома мовами – українською та англійською, що, на переконання авторів, сприятиме подальшій популяризації Львова як привабливого туристичного та культурного центру. Друга частина – наукова і містить історико-урбаністичний нарис історії міста від заснування до сьогодення. Третя частина включає в себе карти реконструкцій. Над проектом протягом трьох років працювало близько 15 осіб з п’яти наукових установ. Окрім того, з науковцями співпрацювали також архіви, бібліотеки та музеї, що дозволили публікувати мапи та краєвиди Львова. Для публікації було відібрано 25 історичних карт, 6 краєвидів та 11 реконструкцій. Згідно з науковими стандартами проекту, до атласу увійшли карти розвитку міста від заснування і дотепер, кадастр та сучасна карта Львова. Більшість історичних карт подаються в оригінальному масштабі. Робота над міжнародним проектом «Атлас історичних міст» під егідою Міжнародної комісії з історії міст почалась у 1955 році. З того часу до проекту долучилось 18 країн, і Україна стала 19. На даний момент випущено уже понад 500 атласів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Львів приєднався до європейського проекту «Атлас історичних міст»

топ

  Цей день в історії.
  16 вересня:

  1658 — Гетьман України Іван Виговський уклав із Польщею Гадяцький договір.

  1899 — В Галичині створено Національно-демократичну партію.

  1914 — 2500 січових стрільців українського добровольчого легіону у складі австро-угорської армії присягнули на вірність Головній Українській Раді.

  1930 — Польський уряд розпочав проведення так званої пацифікації (насильницького умиротворення) українців у Галичині.

  1987 — Підписаний Монреальський протокол про захист озонового шару Землі.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014