Галичина.Інфо

Львів приєднався до європейського проекту «Атлас історичних міст»

Львів приєднався до європейського проекту «Атлас історичних міст» Львів долучився до європейської серії міських атласів, і став першим українським містом, яке презентує свою історію в рамках цього проекту. «Атлас українських історичних міст», присвячений Львову, презентуватимуть 26 червня.

Атлас складається з трьох частин, перша з яких – текстовий блок, виконаний двома мовами – українською та англійською, що, на переконання авторів, сприятиме подальшій популяризації Львова як привабливого туристичного та культурного центру. Друга частина – наукова і містить історико-урбаністичний нарис історії міста від заснування до сьогодення. Третя частина включає в себе карти реконструкцій. Над проектом протягом трьох років працювало близько 15 осіб з п’яти наукових установ. Окрім того, з науковцями співпрацювали також архіви, бібліотеки та музеї, що дозволили публікувати мапи та краєвиди Львова. Для публікації було відібрано 25 історичних карт, 6 краєвидів та 11 реконструкцій. Згідно з науковими стандартами проекту, до атласу увійшли карти розвитку міста від заснування і дотепер, кадастр та сучасна карта Львова. Більшість історичних карт подаються в оригінальному масштабі. Робота над міжнародним проектом «Атлас історичних міст» під егідою Міжнародної комісії з історії міст почалась у 1955 році. З того часу до проекту долучилось 18 країн, і Україна стала 19. На даний момент випущено уже понад 500 атласів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Львів приєднався до європейського проекту «Атлас історичних міст»

топ

  Цей день в історії.
  21 жовтня:

  1964 — помер Григорій Гурійович Верьовка, український композитор і хоровий диригент.

  1920 - у Відні відбулося засідання Української Національної Ради, на якому заслухано звіт О. Назарука про діяльність галицької місії в Ризі. Було визнано, що делегати діяли відповідно до урядових інструкцій.

  1942 - зі Збаража Тернопільської області депортовано в табір знищення Белжец 1000 євреїв, на місці убито 130 осіб, з Скалата цієї ж області близько 3000, убито 153 єврея.

  1947 - у Львові у дві години ночі проведена операція з виселення “членів УПА, ОУН та інших бандпосібників” разом із їх сім’ями. Зі Львова із запланованих 287 сімей виселили 275 (не було дев’ять сімей) і призупинили виселення трьох сімей. Із сільських районів області виселено 5321 сім’ю (15774 особи), звільнено близько 200 сімей.

  1947 - обком КП(б)У Станіславської області і облуправління Міністерства державної безпеки УРСР провели операцію з виселення 4575 сімей (12476 осіб) зарахованих до оунівського підпілля області.

  1981 - відбувся Всеканадський з’їзд Союзу українців-самостійників, який був присвячений відзначенню 50-річчю Союзу української молоді в Канаді.

  1989 - у Львові відновлено Наукове товариство імені Шевченка як спадкоємця НТШ з 1873 року.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014