Галичина.Інфо

Україна та Євросоюз підписали угоду про асоціацію

Україна та Євросоюз підписали угоду про асоціацію Україна та Європейський Союз сьогодні, 27 червня, підписали економічну частину угоди про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі. Документ підписали під час саміту в Брюсселі від європейської сторони - президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. З української сторони підпис поставив президент Петро Порошенко.

Під час церемонії Петро Порошенко продемонстрував кулькову ручку з написом "Асоціація Україна-ЄС, Вільнюс, 2013 рік", зазначивши, що підписання угоди про асоціацію все одно відбулося, незважаючи на труднощі. Президент України зазначив, що цей день є історичним для всієї України, зокрема і для Криму. Крім того, український президент зазначив, що Україна вступить до ЄС тоді, "коли буде повністю до цього готова". За словами Порошенка, підписання угоди про асоціацію є дуже важливим для України, у якої однакові цінності з Європою. "Угода про асоціацію — це інструмент підготовки до майбутнього приєднання до ЄС. ЄС — це не лише об'єднання окремих країн, ЄС — це ідея, це відповідність європейським вимогам", — сказав президент.

Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей під час відкриття церемонії підписання угоди про асоціацію з Україною наголосив, що підписання угоди - це лише початок, який "відкриває найбільш амбітні зовнішні відносини, які набули розвитку з Європейським Союзом, але не є кінцевим етапом". Він наголосив, що міцні політичні та економічні зв'язки забезпечать стабільність і процвітання для усього Європейського континенту. За словами європейського лідера, така співпраця може базуватися лише на спільних цінностях: демократії, правах людини, основоположних свободах і верховенстві права. Ромпей вкотре запевнив, що Євросоюз стоїть на боці України, підтримуючи її суверенітет і територіальну цілісність.

Україна та Євросоюз підписали угоду про асоціацію


Економічна частина угоди передбачає глибоку економічну інтеграцію України з ЄС, а також створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі. Угода про асоціацію між Європейським Союзом і Україною має бути ратифікована усіма 28 країнами - членами ЄС і Києвом. Нагадаємо, раніше Європейська Рада схвалила тимчасове застосування певних частин угоди, які почнуть діяти ще до того, як всі країни-члени ЄС ратифікують документ. До таких частин відносяться положення про зону вільної торгівлі, дія яких почнеться, за очікуваннями сторін, з осені 2014 року після ратифікації документа українським парламентом. Порошенко також висловив сподівання, що країни ЄС швидко ратифікують угоду про асоціацію. За словами президента, Україна за останні місяці заплатила "найбільшу ціну" для того, щоб європейські прагнення українців стали реальністю.

Україна також очікує, що в умовах асоціації будуть прискорені процеси, пов'язані з виконанням Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС, що дозволить вже з 1 січня 2015 року ввести для українців безвізовий режим для поїздок до країн Євросоюзу.

Нагадаємо, політична частина угоди про асоціацію Україна - ЄС була підписана 21 березня цього року.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Україна та Євросоюз підписали угоду про асоціацію

топ

  Цей день в історії.
  7 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014