Галичина.Інфо

Україна мобілізує недосвічених цивільних в зону бойових дій, силовики - відпочивають

Україна мобілізує недосвічених цивільних в зону бойових дій, силовики - відпочивають Третя хвиля мобілізації, яка відбуватиметься відповідно до указу президента «Про часткову мобілізацію» від 22 липня, буде набагато масовішою, ніж попередні дві хвилі. Упродовж 45 днів планують мобілізувати техніку та людські ресурси для того, щоб поповнити бойові військові частини, які перебувають в зоні бойових дій. Мобілізація може зачепити навіть тих юнаків, які ніколи не служили в армії.

За словами т.в.о. обласного військового комісара Олександра Тіщенка, третя хвиля мобілізації – це поставка техніки та людських ресурсів до військових частин, які будуть вказані у директиві, що надійде до військкоматів. Для потреб армії на підприємствах мобілізовуватимуть техніку, яка може допомогти військовим дід час бойових дій – автомобілі, автобуси, спеціалізовану техніку.

Як зазначив начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи Ігор Сизонов, кількість мобілізованих під час третьої хвилі буде набагато більшою, ніж під час двох попередніх хвиль, разом узятих.

Головний військовий комісар Львівщини пояснив, що, згідно із статтею 23 закону «Про мобілізацію», мають право бути звільненими від мобілізації особи, які мають більше п’яти дітей, яким ще не виповнилося 16 років. Втім, за словами Тіщенка, районні військові комісари не будуть призивати чоловіків, на утриманні яких є більше трьох неповнолітніх дітей.

Крім того, керівники підприємств можуть «забронювати» особливо важливих працівників призовного віку, які працюватимуть в тилу. «Якщо підприємство сплачує в бюджет міста 70 млн грн, то ми будемо йти назустріч таким керівникам», – зазначив Тіщенко, пояснивши, що мобілізація проводитиметься таким чином, щоб не знекровлювати економіку в тилу, адже під час воєнних дій комусь також потрібно працювати на підприємствах.

Люди, які служили в армії підлягають обов’язковій мобілізації. Крім того, за словами Тіщенка, мобілізовуватимуть тих юнаків, які були визнані непридатними для служби в армії, однак, не мають серйозних проблем із здоров’ям. Такі особи ще раз проходитимуть медкомісію.

«Ми намагаємося підбирати людей в частини за військово-обліковими спеціальностями (ВОС). У кожній частині є перелік ВОСів – зв’язківці, стрільці, водії, бухгалтери», – зазначив начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи Ігор Сизонов. Люди, які не служили в армії, (ті, хто закінчив військову кафедру і отримав звання «молодший лейтенант» запасу) зазвичай мають таку військово-облікову спеціальність, яка відповідає цивільній освіті – будівельник, юрист.

Крім того, будуть набирати людей з вищою освітою, які не мають військової підготовки. У військових частинах зараз затребувані бухгалтери, програмісти, кухарі. «Бухгалтерів зараз не готують у військових навчальних закладах. Ми набираємо бухгалтерів-солдатів. Потрібні і програмісти, оскільки рівень технічного забезпечення значно виріс», – зазначив Сизонов.

Дівчат також набиратимуть за певними військово-обліковими спеціальностями – медики, психологи, кухарі.

Усі мобілізовані обов’язково проходитимуть 10-денну підготовку та бойове злагодження вже безпосередньо на полігонах, де прийматимуть присягу на вірність Україні. Час проходження бойового злагодження залежатиме від військово-облікової спеціальності бійців.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Україна мобілізує недосвічених цивільних в зону бойових дій, силовики - відпочивають

топ

  Цей день в історії.
  3 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014